przemyślenia

#30dnidoideau – wyzwanie motywacyjne dzięki któremu mocniej pokochałam (siebie!)

blog motywacja zdrowe jedzenie
Ostatnio w moim życiu bardzo dużo się dzieje. Przeprowadzka “na swoje” udowodniła mi, że czasem po prostu muszę odpuścić, złapać oddech i wybrać priorytety. Nie wszystko da się pogodzić! Aktualnie postanowiłam skupić się na doktoracie, ponieważ z powodu ogarniania mieszkania kilka rzeczy złapało poślizg. Ponadto uczę się gotować i układam w głowie scenariusz kolejnych powieści, do których pisania zamierzam siąść w następnej kolejności. W tym całym szaleństwie postanowiłam znaleźć czas na udział w akcji #30dnidoideau! O co chodzi?

30 dni do ideału to akcja wody Id’Eau mająca za zadanie zmotywować nas – blogerki i Was – naszych Czytelników do dbania o siebie. Przez maj i czerwiec mogłyście obserwować na moim koncie na Instagramie zmagania z postawionymi sobie celami.
blog motywacja zdrowe jedzenie
Cele miałam trzy:
Zacząć ćwiczyć.
Ograniczyć używki (kawa/herbata).
Nauczyć się gotować (zdrowo!).
blog motywacja zdrowe jedzenie
Nie będę udawała, że poszło mi doskonale, ponieważ nie dałam rady wziąć udziału w żadnym z wyzwań pojawiających się na fanpage’u wody Id’eau – woda może więcej. Jednak nie czuję, by to była porażka – w całym tym szaleństwie (przeprowadzałam się w majówkę, a mieszkanie nie było wykończone) znalazłam czas na realizację każdego z zamierzeń po trochu.
Po pierwsze: nauka gotowania. Nigdy w życiu nie musiałam gotować, więc moje kuchenne szaleństwa ograniczały się do sałatek i rzeczy z piekarnika. Teraz mam kuchnię w stu procentach przystosowaną pod siebie i odkrywam ile frajdy płynie z mieszania smaków!
Co do zdrowego odżywiania – raz na wozie, raz pod wozem. Uwielbiam warzywa, co trochę ułatwiało sprawę, ale równie mocno lubię niezdrowe jedzenie. Uważam jednak, że sukcesem było nauczenie się podjadania warzyw i owoców zamiast słonych przekąsek.
blog motywacyjny do dbania o siebie
Poza tym, jak widać na zdjęciach, Id’eau towarzyszył mi głównie przy pracy. Piję bardzo dużo kawy i herbaty (używki!), więc postanowiłam zacząć pić wodę. I znowu, będąc szczerą: raz szło lepiej, raz gorzej, niestety w tym temacie częściej gorzej. O ile moja kuchnia nieustannie ewoluuje w kierunku zdrowszego gotowania, o tyle rezygnacja z herbaty i kawy na tym etapie funkcjonowania okazała się niemożliwa.
blog motywacyjny do dbania o siebie
Jeśli zaś chodzi o ćwiczenia… Ciężko mi powiedzieć czy wygrałam czy przegrałam. Nie zaczęłam ćwiczyć (meh!), ale udało mi się zapisać na rehabilitację (co trwało te dwa miesiące wliczając czekanie na wizytę u lekarza) i pod koniec lipca zaczynam dwutygodniowy seans rehabilitacyjny. Przy okazji zamierzam podpytać się o ćwiczenia, które mogłabym wykonywać w domu. Czyli… chyba sukces, co nie?
blog motywacyjny do dbania o siebie
Uwielbiam wyzwania motywacyjne, ponieważ jestem osobą bardzo podatną na zewnętrzną motywację i bycie inspirowaną pomaga mi. Jednocześnie trzydziestodniowe wyzwanie prowadzące do ideału trafiło w bardzo gorący okres w moim życiu. I choć ktoś może powiedzieć, że to wymówka, to uwierzcie: nagła zmiana wszystkich przyzwyczajeń kosztuje naprawdę bardzo dużo wysiłku.
blog motywacyjny do odchudzania
Tylko zaraz, chwileczkę! Wiecie co w tym wszystkim jest najfajniejsze? Ano to, że do ideału ciągle mogę dążyć – oficjalny czas wyzwania minął, ale to nie znaczy, że ono się skończyło. Warto w tym miejscu zastanowić się nad definicją ideału – z jednej strony mogę powiedzieć, że jest on czymś nieosiągalnym, do czego fajnie jest dążyć przez całe życie. Walka o bycie lepszym takimi nas czyni. Z drugiej jednak: dlaczego nie możemy siebie bezwarunkowo pokochać i uznać za ten ideał? To nie wyklucza dbania o siebie, a wręcz przeciwnie: im coś jest bardziej doskonałe, tym chętniej dbamy o to, by się nie zepsuło. I takiej miłości do siebie i chęci dbania o swój organizm Wam życzę! 
blog motywacyjny do odchudzania

Jeśli podoba Ci się ten tekst, proszę podziel się ze znajomymi!

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Chcesz być na bieżąco z nowościami na mojej stronie?


Maila dostaniesz maksymalnie raz w tygodniu, zwykle rzadziej! Przyślę Ci informacje o najnowszych
wpisach i artykułach, podzielę się wiedzą lub poinformuję o konkursie. Zero spamu, same konkrety,
byśmy zawsze mogli być w kontakcie!

shares
Skip to content