Ja, aktywistka!

Ja tu tylko siedzę.

Niepełnosprawność nie powinna definiować człowieka, a mimo to regularnie spotykamy się ze specjalnym traktowaniem. Jeżdżę na wózku “od zawsze”, chodziłam do “normalnej” szkoły, a rodzice stawiali mi wymagania, jakie stawia się dzieciom w moim wieku, oczywiście w miarę moich możliwości. Długo sądziłam, że niepełnosprawność mnie nie dotyczy, bo przecież świetnie sobie radzę. Jednak dorosłam i zobaczyłam wokół ludzi, którzy nie mieli mojego szczęścia. Odkryłam politykę, która nieszczególnie przejmuje się moimi problemami. I znalazłam w sobie siłę, by mówić o trudnościach na głos, wierząc, że każdego dnia świat staje się lepszy.

Razem uczynimy świat lepszym.

W swoim życiu miałam kilka momentów przełomowych. 

Pierwszy? Wybory Miss Polski na Wózku, przy których pracowałam. Poznałam wspaniałe kobiety o ogromnym potencjale, które próbowały go realizować. Poznałam też osoby z niepełnosprawnością, które myślą, że im się wszystko należy.

Drugim punktem zwrotnym były próby wprowadzenia na rynek modelek z niepełnosprawnością ruchową, gdy pracowałam w Fundacji przy projekcie Butterfly Agency Models. Odbijałam się od wielu ścian i zaczynałam dostrzegać jak bardzo brakuje wzorców w mediach. 

Trochę już zrobiłam, ale wciąż mam niedosyt i pragnę więcej. O moim doświadczeniu opowiadam poniżej – a Ciebie proszę o zastanowienie się: jak możemy ze sobą współpracować?

zmiana

o

r

g

a

n

i

z

a

t

o

r

k

a

Jako pracownik Fundacja Jedyna Taka uczestniczyłam w organizacji Wyborów Miss Polski na Wózku, a także działałam przy projektach Jedyna Taka Mama oraz Butterfly Agency Models.
Na wydarzeniu Women's Talks: Odwagi, mówiłam o tym czym jest odwaga i jak stać się bardziej odważnym. Wierzę, że udało mi się kogoś zainspirować, skoro przekonałam większość widzów do pokazywania innym języka.

p

r

e

l

E

G

e

n

t

k

a

s

u

k

c

e

s

Sięgnij po sukces tak jak my – osoby z niepełnosprawnością o sobie, swoich ograniczeniach i sukcesach.
To temat panelu dyskusyjnego, w którym uczestniczyłam w ramach dnia osób z niepełnosprawnością ZUS.
W trakcie Kongresu Praw Obywatelskich wzięłam udział w panelu "Nowe technologie wspomagające osoby z niepełnosprawnościami".

t

e

c

h

n

o

l

o

g

i

a

p

r

a

c

a

Osoby z niepełnosprawnościami stanowią niewielki procent osób zatrudnionych. O tym jakie spotykają przeszkody, ale też z jakimi barierami mentalnymi muszą się mierzyć, rozmawialiśmy w trakcie konferencji Digital Promise
Moje działania zostały dostrzeżone i trafiłam na listę 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnościami w rankingu Fundacji Integracja.

w

p

ł

y

w

o

w

a

regularnie występuję na konferencjach i biorę udział w wydarzeniach na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

piszę też artykuły

Czasem osoby z niepełnosprawnością same się dyskryminują. Widać to w lawinie narzekań, jaka przewija się na grupach dyskusyjnych czy też w zwykłych rozmowach. Felietony na temat życia z niepełnosprawnością publikuję w mojej rubryce w magazynie “Integracja”. Okazjonalnie piszę też artykuły na inne tematy związane z niepełnosprawnością. Może coś dla Ciebie napisać?

niepełnosprawność to nie wymówka

Skip to content