Sylwia Błach

projekt i wykonanie: Sylwia Błach

programowanie

— Magister inżynier informatyki. Specjalizuje się w technologii Unity3D i tworzeniu gier komputerowych. Fascynatka technologii WordPress do tworzenia stron internetowych.

Jestem programistką specjalizującą się w technologiach Unity3D i WordPress. Całe swoje życie zawodowe wiązałam z tworzeniem gier komputerowych, a po godzinach, w ramach relaksu, tworzyłam strony internetowe. 

Wykształcenie zdobyłam na Politechnice Poznańskiej, na kierunku informatyka. Mam tytuły magistra inżyniera, w czasie studiów byłam też nagradzana stypendium Ministra Edukacji. Rozpoczęłam studia doktoranckie, na których nauczyłam się bardzo wiele. Jednak przerwałam naukę, by skupić się na tworzeniu projektów dla ludzi, dostarczaniu rozrywki i satysfakcji. W trakcie studiów byłam przewodniczącą koła naukowego Ruch Projektantów Gier.

Pracowałam w kilku firmach przy różnych projektach — zarówno przy grach indie (niezależnych), jak i przy dużych komercyjnych produktach, jak aplikacja do wystroju wnętrz dla pewnej dużej marki meblowej z wykorzystaniem technologii Unity3D. 

Jestem autorką gry na Androida „Snowman: Revenge” we współpracy z niezależnym studiem gier Absurdo Games. Stworzyłam też grę na Facebooka dla największego festiwalu fantastyki w Polsce Pyrkon: „Pyrkon: the game”.

 

W trakcie swojej kariery zawodowej próbowałam różnych rzeczy. Dokształcałam się, pracując w jednej firmie w technologii Unreal Engine, wymyślałam koncepcje i scenariusze gier, a także odpowiadałam za marketing. Pracowałam przy potężnej konferencji branżowej Game Industry Conference jako specjalistka od kontaktu z mediami PR Witch. Jeździłam też na konferencje, nieustannie się dokształcając. Uczestniczyłam między innymi w konferencji Unite w Kopenhadze.

W Fundacji Jedyna Taka zajmowałam się między innymi tworzeniem stron internetowych. Następnie zainteresowałam się uczeniem innych i tak trafiłam do Future Collars – firmy prowadzącej bootcampy programistyczne. Uczyłam kobiety WordPressa pokazując, że przebranżowienie jest możliwe.

Oprócz tego prowadziłam różne szkolenia z podstaw tworzenia stron www, w tym szkolenie na kilka tysięcy osób dla firmy Orange Polska.

Prowadziłam też szkolenia dla dzieci pokazujące podstawy programowania, technologii i tworzenia gier. Razem z dziećmi w trakcie Nocy Naukowców budowaliśmy z kartonu okulary 3D do wirtualnej rzeczywistości.

Od początku 2022 roku jestem na przerwie od pracy na etacie. W moim przypadku oznacza to jeszcze więcej projektów umożliwiających mi samorealizację, a także czas na dokształcanie się w interesujących mnie dziedzinach. Razem z moim partnerem robimy strony internetowe na zamówienie. Ponadto piszę artykuły o technologiach dla Homodigital.pl i ciągle szkolę.

Jak to wszystko się zaczęło? Przeczytaj artykuł, który napisałam dla Future Collars.

przeczytaj najciekawsze artykuły mojego pióra dla

homodigital.pl o technologiach

Za mało danych?

Spotkajmy się na LinkedIn!

Tam znajdziesz moje CV, historię zawodową i aktualne zajawki.

Wchodzę!

Masz pytania? Chcesz ze mną współpracować? Masz dla mnie zlecenie? A może chcesz po prostu przybić piątkę?

Skip to content