literatura | publicystyka

LBA – nomination from CyanHeart

Znowu dostałam nominację do LBA – Liebster Blog Award. Jest to zabawa, która trwa od lat wśród blogerów. Zasady są proste: nominowany bloger odpowiada na jedenaście postawionych mu pytań. Następnie nominuje jedenastu kolejnych blogerów i… zadaje im jedenaście pytań. I w tym miejscu następuje sprzężenie zwrotne 😉

Tym razem za nominację dziękuję Cyan Heart <3 Ponieważ w LBA brałam udział już kilka razy, dziś ograniczę się tylko do odpowiedzi na pytania. Miłej lektury!

1. Czy piszesz lub pisałaś pamiętnik?
Poniekąd… Kiedyś, dawno temu, miałam ukochany notes, w którym zapisywałam wydarzenia. Była to więc forma pamiętnika, ale prowadzona bardzo nieregularnie, gdy chciałam zanotować coś, co wydawało mi się tak niesamowite, że aż nierealne. Ale to było dawno – teraz mnie to nie bawi.


2. Jakie filmy lubisz oglądać?
Dobre! Ciężko powiedzieć jednoznacznie, bo jeśli film mnie wciągnie, to gatunek się nie liczy. W ciemno natomiast siadam do wszelkich mrocznych thrillerów psychologicznych, horrorów akcji z seksowną laską w roli głównej, komedii romantycznych, o których krążą recenzje ze słowem “ciepła” (nienawidzę chamskiego i prostackiego humoru), skandynawskich kryminałów, filmów o wampirach (takie hobby) – gdy widzę te “gatunki”, zwykle się nie zawodzę. Ale oglądam wszystko. 

3. Czy skoczyłabyś na bungee?
Gdyby nie rozwalony kręgosłup, to już dawno bym to miała za sobą! Bungee, skok ze spadochronem, lot na paralotni; słowem: jara mnie wszystko co uchodzi za ekstremalne. Chwilowo napalam się na narty dla wózkersów oraz nurkowanie – może rzeczy jeszcze nie aż tak szalone, jak mi się marzą, ale będące pierwszym krokiem ku przygodzie.


4. Czy lubisz mówić o sobie?
Niestety tak. Ale muszę mieć o czym mówić: odpowiadać na pytanie lub dzielić się wiedzą. Gdy mam gadać dla samego gadania – wolę milczeć.


5. Łatwo nawiązujesz kontakty?
I tak, i nie. Mój stosunek do ludzi jest… specyficzny. Ja się śmieję, że mam troszeczkę socjopatyczną naturę, a znajomi nazywają mnie ekstrawertykiem. Mam skrajną osobowość i to także wyraża się w nawiązywaniu kontaktów: nie mam problemu by z kimś obcym pogadać czy kogoś zaczepić, dobrze czuję się w tłumie i łatwo mi przychodzi znalezienie z kimś wspólnego języka. Ale tak naprawdę to są umiejętności nabyte – w głębi duszy jestem pieruńsko nieśmiała. To skomplikowane!

6. Co jest dla Ciebie najtrudniejsze?
Mam taki problem… Chodzić nie potrafię 😛

7. Masz psa, kota lub coś w tym stylu??
Mam kota, na spółę z sąsiadem. Wcześniej miałam psa, niestety, rak go zabrał. Byłam bardzo do niego przywiązana, dlatego na razie zadowala mnie kot przybłęda, który jest kochany, ale mimo wszystko – chodzi własnymi ścieżkami.

8. Masz książkę, którą czytałaś co najmniej dziesięć razy?
Nie kojarzę… Jako dziecko czytałam “Harrego Pottera…” wielokrotnie, ale chyba nigdy nie dobiłam do dyszki. Wyznaję zasadę – tyle książek, tak mało czasu! Jeśli do jakiejś wracam, to do ulubionych fragmentów.

9. Jakie jest Twoje lekarstwo na chandrę?
Nie znam takiego. Ale jak poznasz – podziel się informacją, przydałoby się!

10. Co zabrałabyś na bezludną wyspę? (trzy najważniejsze rzeczy)
Laptop. Do pisania, pracowania, czytania itd.
Kogoś do przytulania i marudzenia (w tym momencie uprzedmiotawiam człowieka, więc uznajmy, że zabieram trupa, o!).
Duuuży zapas niezdrowego słonego żarcia, o! Skoro nikt by mnie nie oglądał, to bym jadła i tyła, hue hue.


11. Czy nosisz zegarek?
Od niedawna – tak. Odkąd z okazji obrony dostałam swój wymarzony model Elixy, nie rozstaję się z nim. Ale zegarek traktuję jako formę biżuterii, czas odruchowo i tak sprawdzam na telefonie.Jeśli podoba Ci się ten tekst, proszę podziel się ze znajomymi!

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Chcesz być na bieżąco z nowościami na mojej stronie?


Maila dostaniesz maksymalnie raz w tygodniu, zwykle rzadziej! Przyślę Ci informacje o najnowszych
wpisach i artykułach, podzielę się wiedzą lub poinformuję o konkursie. Zero spamu, same konkrety,
byśmy zawsze mogli być w kontakcie!

shares
Skip to content