literatura | publicystyka

Liebster Blog Award :)

Jakiś czas temu dostałam nominację do LBA od Mathilde <3 Nareszcie znalazłam wolną chwilkę by odpowiedzieć na zadane mi pytania – no to lecimy 😉

Dla niewtajemniczonych:
LBA czyli Liebster Blog Awards to rodzaj nominacji od blogera dla blogera za dobrze wykonaną pracę. Zasady są proste: osoba nominowana pisze notkę, w której informuje od kogo dostała nominacje, odpowiada na zadane pytania, wymyśla jedenaście pytań i nominuje kolejne jedenaście osób. Łatwe i przyjemne 🙂

Moje odpowiedzi:
1. Jaka książka miała na Ciebie największy wpływ?

Zdecydowanie cała seria “Kronik Wampirów” Anne Rice. 

2.Masz do wyboru dwie skrajność: sławę i bogactwo, ale połączone z utratą prywatności, bądź bardzo skromne, ciche, wręcz “nudne” życie, w którym jednak zachowujesz komfort bycia osobą anonimową. Co i dlaczego wybierasz?
Sława i bogactwo. Zawsze o tym marzyłam i myślę, że jestem w stanie pogodzić się z częściową utratą prywatności. A nudy nie jestem w stanie znieść.

3.Jesteś “porannym skowronkiem” czy “sową”?
Ani jedno ani drugie. Mogłabym spać 24h, pobudki z rana są dla mnie koszmarem, a wieczorem, jeśli nie wybieram się na żadną imprezę etc., to nigdy nie chce mi się długo siedzieć 😉


4.Jesteś osobą wszechstronnie utalentowaną, można powiedzieć “geniuszem”, możesz jednak rozwinąć tylko jeden talent. Co to będzie i w jaki sposób zostanie rozwinięte?
Talent rozwijania innych talentów 😉 I problem z głowy!

5.Doskonale płatna praca w wymiarze 16 godzin dziennie, czy kiepsko płatna (za którą jednak da się skromnie utrzymać) w wymiarze 6 godzin dziennie (przy założeniu, iż w obu wypadkach pracujesz pięć dni w tygodniu) ?
Jeśli kochałabym tę pracę to bez różnicy ile godzin. Zarobki są ważne, ale nie najważniejsze, liczy się dla mnie by robić to co kocham.

6.Komfort i zależność od innych, czy niewygoda i całkowita niezależność?
Nie bardzo rozumiem jak są powiązane ‘komfort i zależność’ oraz ‘niewygoda i niezależność’. Nie uważam, że jest coś komfortowego w byciu zależnym, jak i niezależność nie musi oznaczać niewygody. Jako osoba niepełnosprawna w dużej mierze jestem od innych zależna, więc pewnie w cudownym świecie marzeń wybierałabym niezależność. Ale z drugiej strony żadna z tych skrajności do mnie nie przemawia. Kochając kogoś nigdy się nie będzie przecież całkowicie niezależnym – a ja kocham i jestem kochana.

7.Możesz wypowiedzieć jedno życzenie. O co poprosisz?
O kolejne sto życzeń 😉

8.Sytuacja krytyczna, w budynku w którym pracujesz wybuchł szybko rozprzestrzeniający pożar, Twój współpracownik zemdlał- co robisz?
Zależy od wielu czynników. Teoretycznie próbuję go ratować, mam nadzieję, że tak bym się zachowała. W praktyce – człowiek nigdy nie wie jak się zachowa w danej sytuacji póki się w niej nie znajdzie.

9.Musisz zmienić tożsamość, możesz jednak zostać kimkolwiek chcesz. Kto to będzie?
Najchętniej zostałabym sobą, ale dobra: jeśli z książek to Lestat; jeśli z filmów/seriali to współczesny Sherlock. Natomiast wybierając pośród osób istniejących zdecydowałabym się na Angelinę Jolie.

10.Masz do wyboru kilka różnych dróg życiowych, jednak każda kłóci się z jednym z punktów z Twojej hierarchii wartości. Którą wartość jesteś w stanie poświęcić?
Nie wiem, to trudne pytanie. Chyba nie odpowiem – to którą wartość poświęcę zależy od tego w jaki sposób miałabym to zrobić i jakim kosztem dla bliskich mi ludzi by to się odbyło.

11.Wolisz wydać pieniądze na podróże czy rzeczy ściśle materialne (jak na przykład gorsety)?
Zdecydowanie podróż, ale częściej wydaję na rzeczy materialne – bo łatwiej.
Moje pytania:
1. Wygrywasz w Lotto kilka milionów – co robisz?
2. Możesz wymienić całą swoją garderobę za darmo, pod warunkiem, że wszystkie wybrane ubrania będą z jednej luksusowej marki. Którą wybierzesz?
3. Sieciówki czy lumpeksy?
4. Najlepsza rzecz jaką upolowałaś na wyprzedaży to…
5. Jedna droga i dobra jakościowo rzecz czy multum tanich o średniej jakości?
6. Możesz za darmo zrobić sobie tatuaż – co i gdzie?
7. Rozdania czy konkursy?
8. Co myślisz o konkursach “na lajki” na fejsie?
9. Domek na wsi czy mieszkanie w centrum metropolii?
10. Ulubiona część garderoby?
11. Styl ubierania, który Ci się zawsze podobał, ale którego nigdy nie będziesz nosić, bo do Ciebie nie pasuje?

Moje nominacje:
1. http://www.blog.czerwony-mlyn.pl/
4. …i tyle. Byłam ostatnio nominowana na drugim blogu, brakuje mi już osób do nominowania, a chcę, by LBA zachowało swój sens 🙂

Jeśli podoba Ci się ten tekst, proszę podziel się ze znajomymi!

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Chcesz być na bieżąco z nowościami na mojej stronie?


Maila dostaniesz maksymalnie raz w tygodniu, zwykle rzadziej! Przyślę Ci informacje o najnowszych
wpisach i artykułach, podzielę się wiedzą lub poinformuję o konkursie. Zero spamu, same konkrety,
byśmy zawsze mogli być w kontakcie!

shares
Skip to content