literatura | publicystyka

Liebster Blog Awards – nominacja od Agi! :)

Znowu dostałam nominację do Liebster Blog Awards – super, zwłaszcza, że od dziecka uwielbiam różne testy, zabawy, odpowiadania na pytania i tak dalej 😉 Za nominację bardzo dziękuję Agnieszce Hałas. A niezorientowanym już tłumaczę o co w tym chodzi:

,,Nominacja do Liebster Award jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za “dobrze wykonaną robotę”. Jest przyznawana dla blogów o mniejszej liczbie obserwatorów, więc daje możliwość ich rozpowszechnienia. Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz 11 osób (informujesz ich o tym) oraz zadajesz im 11 pytań. Nie wolno nominować bloga, który Cię nominował.”


Oto pytania od Agnieszki i moje odpowiedzi:

1. Gdybyś miał/a siebie porównać do jakiegoś gatunku owada, to do jakiego jesteś najbardziej podobny/a i dlaczego?

Motylem. Barwną istotą, niezwykle silną, gdy zmaga się z nieprzyjaznym wiatrem, a jednocześnie kruchą i delikatną.

2. Jakie ludzkie zachowanie najbardziej Cię złości?
Dużo tego jest, ale mówiąc ogólnie: ludzka głupota. Przejawiająca się w przeróżnych sytuacjach i zachowaniach.

3. Jaki jest Twój ulubiony utwór muzyczny (w miarę możności podaj link do You Tube)?
Tutaj mogę odpowiedzieć bez zastanowienia – “Funeral of hearts” zespołu HIM. Piosenka, która w dzieciństwie przedefiniowała mój światopogląd i wywołała trwające do dziś uwielbienie dla czarnego romantyzmu i dekadencji. LINK!

4. Najbardziej znienawidzona przez Ciebie książka to…? 
Nie mam takiej. W jakimś sensie cenię każdą książkę, choćby za trud, który autor musi włożyć w jej napisanie. Choćby nie wiem jakim chłamem była w moich oczach – dla kogoś innego może być niezwykle wartościowa. Nie ma książki, której bym nienawidziła, bo często nienawiść wiąże się z chęcią destrukcji – a każda książka, nawet najgłupsza, na to nie zasługuje.

5. Czy wierzysz w istnienie osobowego zła?
I tak, i nie. Z jednej strony wydaje mi się to zbyt abstrakcyjne, z drugiej wiara w to, że zło pochodzi od jakiejś jednej istoty, ułatwia niektóre momenty w życiu. Tak samo zresztą jest z wiarą w Boga. Zawsze powtarzam, że ktoś kto nie wierzy w nic musi być albo bardzo głupi, albo bardzo odważny. 

6. Bliższy Twojej naturze jest porządek czy bałagan? 
Porządek. I choć nie zawsze mój pokój to odzwierciedla, to jednak staram się unikać chaosu.

7. Jakie obowiązki domowe (zmywanie, pranie, prasowanie…) lubisz wykonywać, a jakich nie znosisz? A może wszystko robią za Ciebie domowe skrzaty?
Lubię przygotowywać jedzenie… I to chyba wszystko. Zawsze się śmieję, że jak kiedyś będę bogata to dam zarobić jakiejś kobiecie, a sama w końcu nie będę się musiała przejmować bałaganem 😉 Póki co niestety, skrzaty nie istnieją.

8. Jakie słodycze najchętniej konsumujesz? 
Trudne pytanie, ponieważ… nie przepadam za słodyczami. Czasem jak mam wyjątkowy nastrój albo czuję, że organizm się ich domaga – wtedy jem co popadnie, nie mając żadnego ulubionego. Natomiast gdyby pytanie dotyczyło ogólnie “słodkości” to bym wymieniła bitą śmietanę, za którą dam się pokroić.

9. Co uważasz za swoją największą wadę?
To zależy od nastroju jaki mam w danej chwili. Dziś bym mogła odpowiedzieć, że brak wad, cha cha cha 😉 A tak na serio to chyba zdarza mi się zbyt przejmować drobiazgami: kłótniami, które mnie nie dotyczą; dowcipem wypowiedzianym w złym momencie; nieudanym przedsięwzięciem, jednak nie na tyle istotnym, by było warte moich nerwów etc.

10. Gdyby złota rybka zaoferowała, że zabierze Cię w zaświaty, żebyś mógł/mogła porozmawiać z jedną wybraną osobą, która już nie żyje, kto by to był?

Zdecydowanie Charles Baudelaire! Jest moim Mistrzem, jego twórczość największą inspiracją, poezja – sposobem na radzenie sobie z gorszymi chwilami. 

11. Gdyby ta sama złota rybka mogła Cię zmienić w kogoś innego, kto by to był?
Lubię siebie i nie chciałabym być kim innym. Chyba że zostałabym sobą, ale o sylwetce topmodelki, wtedy bym nie narzekała 😉
To tyle. Pora na moje nominacje:
10. Joanna
11. I każdy, kto zechce dołączyć do zabawy 😉
I pytania!
1. Kawa czy herbata?
2. Ebook, książka, a może uważasz, że jedno z drugim może funkcjonować bez współzawodnictwa?
3. Czy jesteś od czegoś uzależniona?
4. Jak sądzisz, czy gdybyś była strasznie bogata zaczęłabyś robić zakupy w luksusowych drogich markach odzieżowych, mniej patrzyła na ceny w sklepie spożywczym etc? Czy uważasz, że wydawanie dużych pieniędzy na rzeczy, których zamienniki, zwykle równie dobre, możesz mieć o wiele taniej, jest zachowaniem żałosnym i źle świadczącym o człowieku?
5. Dostałaś możliwość przeznaczenia pewnej sumy na pomoc biednym ludziom, albo pomoc zwierzętom – co wybierasz i dlaczego? Kwoty nie można podzielić między te dwa cele.
6. Gdybyś była książką, to byłaby to…
7. W jaki sposób dbasz o swój wygląd? Malujesz się codziennie, myślisz o swoim stroju, czy wystarczy Ci wklepanie kremu i wygodne jeansy? 😉
8. Najpiękniejsze wspomnienie z dzieciństwa.
9. Opisz dom swoich marzeń, jaki panowałby w nim wystrój, w jakim miejscu świata by się znajdował etc.
10. Jak oceniasz swoją znajomość komputerów?
11. Jaki jest twój ulubiony symbol?

Jeśli podoba Ci się ten tekst, proszę podziel się ze znajomymi!

12 komentarzy

 • Megajra Rose

  Ciekawe pytania i jeszcze ciekawsze odpowiedzi. 🙂

  Bardzo dziękuję za nominację. Z pewnością na pytania odpowiem, tylko jeszcze nie wiem kiedy, ale pytania znowu są niezwykle ciekawe. 🙂

  • blach

   A ja nie znałam Twojego bloga O.O
   Hm, gdy pierwszy raz dostałam nominację, to też nie znałam tylu – więc po prostu nie uzupełniłam całości 😉 To zabawa, jak chcesz, to bierz udział! 😀

 • Anonimowy

  A ładnie to tak wykluczać z zabawy mężczyzn? 🙂 Świetne pytanka, więc w ramach dowcipu odpowiem publicznie.
  1. Kiedyś kawa, teraz herbata.
  2.Zdecydowanie druk – spalić czytniki!!!
  3.Od papierosów i wykałaczek 🙂
  4.Wydawanie kasy dla samego wydawania jest żałosne i nosi znamiona patologii.:)
  5.Zdecydowanie zwierzęta.
  6…książka wciąż otwarta i wciąż rozdarta ale zdecydowanie w twardej oprawie.
  7.wystarczą mi wygodne dżinsy:)
  8.było ich nadzwyczaj dużo nieodłącznie związanych z "Gwiazdką"
  9.duży, przeszklony, piętrowy, drewniany,meble XIXw w ciemnym brązie – mahoń, stojący zegar, kominek, sekretera zamiast biurka, obrazy namalowane przez przyjaciół i koniecznie mały zwierzyniec…:) miejsce na ziemi bez znaczenia – byle na odludziu, z jednej strony morskie urwisko, z drugiej las…:)
  10.komputer swój znam doskonale – jestesmy na "ty", znamy się jak łyse konie:) z obcymi nie potrafię się dogadać, co sprowadza mnie do roli informatycznego troglodyty:)
  11.pentagram! – taki zarcik:) własnie do mnie dotarło, że symbole niespecjalnie mają dla mnie znaczenie.

  pozdro
  J.

  • blach

   Oj, nie wykluczyłam – po prostu nie obserwuję żadnego faceta, którego chciałabym w to wciągnąć, więc ułożyłam pytania dla kobietek 😉
   Fajne odpowiedzi! 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Chcesz być na bieżąco z nowościami na mojej stronie?


Maila dostaniesz maksymalnie raz w tygodniu, zwykle rzadziej! Przyślę Ci informacje o najnowszych
wpisach i artykułach, podzielę się wiedzą lub poinformuję o konkursie. Zero spamu, same konkrety,
byśmy zawsze mogli być w kontakcie!

shares
Skip to content