stylizacje | makijaż

make up #13 – tired eyes

It was crazy weekend! I’m really glad, but I’m tired, too. Friday/saturday I spent on Pyrkon. It’s polish fantasy festival. I have not slept for 35 hours, I froze and… I HAD A LOT OF FUN!

I love convents. They gave me strong, make me happier, help to forget about problems etc. People are fantastic, I meet my friends from all Poland. It can not be described, you have to survive! Something incredible.

But, of course, I am writer, so later I will try to write a tiny relation. If You want to read it, I invite You to visit my second blog: Sylwia Błach. I think tonight note will be already.

Ok, but it was only two days. What about sunday?

I had to be at University. So I woke up early and back home really late…

But I am not writing this to complain about. It was beautiful weekend and I WANT MORE!

This long introduction is one goal: explain something about my make up. Because today I’m not only tired. I look tired! So I prepared makeup for tired eyes. I hope You will like it!

To do make up for weary eyes, You have to stick to the three rules:
1. Colors. Don’t use warm colors. The best are shades of blue, but if You have blue eyes like me, use “cold greens”. Remeber to not use flashy shade, too.
2. Leave lower eyelid clean. If You want You can use only white pencil. But on this make up I didn’t it.
3. Eyelashes have to look perfect! Cover up every eyelashes, they have to be black, curve and long. But leave down eyelashes free, of course.

That’s all. Below You can see my option for this make up. How do You think, are my eyes all time tired? 😉

Weekend, weekend i po weekendzie! To były szalone trzy dni.

Cały piątek i sobotę spędziłam na Pyrkonie. Jest to poznański konwent fantastyczny… Kocham takie miejsca. Mimo, że nie spałam, zmarzłam i niewiele zobaczyłam, to i tak mogę śmiało powiedzieć: TO BYŁ UDANY PYRKON! 

Spotkałam przyjaciół z całej Polski, poznałam nowych ludzi, dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy… Tego słowa nie są w stanie wyrazić, to trzeba przeżyć. Choć oczywiście jak na pisarkę przystało, postaram się stworzyć krótką relację z wydarzenia. Chętnych zapraszam na mój oficjalny blog. Myślę, że wieczorem już się notka pojawi 🙂

Następnie nadeszła niedziela… A wtedy musiałam być na uczelni. Wcześnie wstałam, późno wróciłam do domu… Brr! 

Nie piszę jednak tego wszystkiego po to, by ponarzekać. Ten przydługi wstęp ma jeden cel: wyjaśnić dzisiejszy makijaż. Gdybym mogła, to takie szalone weekendy przeżywałabym co tydzień!

Chodzi o to, że ja nie tylko czuję się zmęczona. Ja tak przede wszystkim wyglądam. Mało snu, bieg, tempo… Po prostu nie można wyglądać dobrze. Dlatego postanowiłam zaprezentować dość prosty makijaż dla zmęczonych oczu. 

Wykonanie go jest całkiem łatwe. Oto trzy zasady, których trzeba się trzymać:
1. Kolory. Stosujemy wyłącznie zimne odcienie. Najlepsze są niebieskości, ale jeśli ktoś tak jak ja ma niebieskie tęczówki, lepiej zastosować chłodne odcienie zielonego. I pamiętajmy: zero jaskrawych barw!
2. Dolna powieka powinna pozostać czysta. Jeśli ktoś chce, może zastosować białą kredkę na linii wodnej, to dodatkowo odświeży oko. Ja jednak tego nie zrobiłam – moje oczy gdy są zmęczone, fatalnie reagują na wkładanie w nie jakichkolwiek kosmetyków 😛
3. Rzęsy. Muszą być mocno i perfekcyjnie wytuszowane. Ale tylko te górne. Wtedy oko się ładnie otwiera i odświeża… A przy okazji czy jest coś lepszego niż spojrzenie spod firanki zalotnych długich podkręconych rzęs?

A na zdjęciu poniżej moja propozycja takiego makijażu. Jak sądzicie, czy moje spojrzenie nadal wygląda na przemęczone? 😉

I used: base under shadows from Avon, four shades of green shadows and mascara from Essence.
And now I think I should paint nails with this beautiful mint nail polish! Let’s do it! It will be good day 😉
Użyłam: bazy pod cienie z Avonu, czterech odcieni zielonych cieni i tuszu do rzęs z Essence.
I tak teraz myślę, że powinnam pomalować paznokcie tym pięknym miętowym lakierem… Do dzieła 😉 To będzie fajny dzień!

Jeśli podoba Ci się ten tekst, proszę podziel się ze znajomymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Chcesz być na bieżąco z nowościami na mojej stronie?


Maila dostaniesz maksymalnie raz w tygodniu, zwykle rzadziej! Przyślę Ci informacje o najnowszych
wpisach i artykułach, podzielę się wiedzą lub poinformuję o konkursie. Zero spamu, same konkrety,
byśmy zawsze mogli być w kontakcie!

shares
Skip to content