stylizacje | makijaż

make up #22 – Mysterious fairy…

Since half year I was dreaming about headband with roses and spikes… And recently I found my dreaming model in web shop! I knew that I have to this one. And yesterday postman bring me pack. I thought that’s best occassion to show You gently make up inspired pastel goth and japan style trends.

The most important are eyes: they have to be big and dark. What’s important: dark doesn’t mean demonic. I wanted to get effect of mysterious fairy, not sexy vamp.

This make up looks quite easy, but don’t be fooled by appearances. Secret of this look lies in the perfect execution. Accented cheeks, light mouth. Every part of face have to look like painting by proffessional makeup artist. Then You will look really great: gently, mysterious, little alternative.

Oh, I forget to boast! 🙂 I was using my new brushes – I get them on Children’s Day from my parents. I’m so happy, they really help me doing better makeups!

Od pół roku marzyłam o opasce z czarnymi różami i kolcami. Gdy trafiałam na jakiś model to albo był bardzo drogi, albo coś mi w nim nie pasowało. I jakiś czas temu trafiłam na opaski w sklepie na fejsie – wiedziałam, że muszę mieć jedną! Zaczęłam zbierać pieniądze… Aż w końcu listonosz wczoraj przyniósł mi wymarzoną przesyłkę. Pomyślałam, że jest to świetna okazja by zaprezentować Wam makijaż delikatny, ale z charakterem, inspirowany trendami: japan style i pastel goth.

Najważniejsze są oczy. Muszą być ciemne, mocno podkreślone i duże. W tym przypadku jednak nie oznacza to demonicznego wyglądu. Starałam się uzyskać bardziej efekt tajemniczej wróżki niż seksownej wampirzycy.

Wiem, że ten makijaż wydaje się prosty, ale nie dajcie się zwieść pozorom. Cały sekret dobrego wyglądu tkwi w perfekcyjnym wykonaniu. Usta i policzki, choć nie najważniejsze, to muszą zostać precyzyjnie podkreślone. Każda część twarzy powinna wyglądać jak efekt pracy profesjonalnej makijażystki. Dopiero wtedy efekt będzie doskonały: delikatny, tajemniczy, trochę mroczny, ale wciąż kobiecy.

A na koniec się pochwalę 😉 Na dzień dziecka dostałam moje pierwsze pędzle do makijażu. Od tej pory mam nadzieję, że prezentowane przeze mnie prace będą jeszcze lepsze! 🙂

Cosmetics I used:
Fluid, powder, lipstick, black pencil: Avon
Rouge: Wibo
Eyeshadows: noname: beige, grey, black
White pencil
Mascara: Essence

Jeśli podoba Ci się ten tekst, proszę podziel się ze znajomymi!

26 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Chcesz być na bieżąco z nowościami na mojej stronie?


Maila dostaniesz maksymalnie raz w tygodniu, zwykle rzadziej! Przyślę Ci informacje o najnowszych
wpisach i artykułach, podzielę się wiedzą lub poinformuję o konkursie. Zero spamu, same konkrety,
byśmy zawsze mogli być w kontakcie!

shares
Skip to content