stylizacje | makijaż

make up #24 – Impressionist poppies

Dziś mam dla Was… kolejny makijaż na projekt u Gociaczka 🙂 Co prawda drugi tydzień jeszcze się nie zaczął, ale ja we wtorek wyjeżdżam na wakacje, więc uznałam, że przygotuję go wcześniej. Szczegóły projektu tutaj:

http://bluebrush87.blogspot.com/2013/06/konkurs-wakacyjne-inspiracje.html

Tematem drugiego tygodnia są kwiaty tropikalne lub kwiaty kolorowe. Zdecydowałam się na tę drugą opcję, choć nie byłabym sobą, gdybym nie zinterpretowała jej na swój specyficzny sposób. Cóż, jedyny kolor moich kwiatów to czerwień – ale za to jak soczysta i jak wakacyjnie się kojarząca!

Jak sama Gociaczek wspomniała, temat jest trochę oklepany. Mieliśmy więc wymyślić coś oryginalnego. Długo się zastanawiałam nad makijażem, aż w końcu do mnie dotarło, że inspirację mam dosłownie przed nosem – za oknem. Pole pełne maków – prawdopodobnie najbardziej urokliwych kwiatów lata. Nie jestem jednak artystą-malarzem, by przenieść obraz z fotograficzną precyzją na swoją twarz… I nagle do mnie dotarło drugie ze skojarzeń – obrazy impresjonistów! Pełne smug, niedopowiedzeń. Delikatne, subtelne, rozmyte… Jakkolwiek fanką tego stylu nie jestem, tak niezaprzeczalnie kojarzy mi się ze spacerami wśród pól, zrywaniem maków, radością i swobodą.

autor: Beata Nogaj
autor: Claude Monet

I w ten sposób powstał pomysł na makijaż 🙂 Powieka jest delikatna, jakby rozmyta. Celowo wytuszowałam wyłącznie dolne rzęsy, by jeszcze bardziej podkreślić rozmarzony wyraz oczu… I jak, komu się podoba mój kwiatowy makijaż artystyczny?

red eyeshadow, Inglot
green eyeshadow, no name
black pencil, Avon
mascara, Essence

Jeśli podoba Ci się ten tekst, proszę podziel się ze znajomymi!

16 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Chcesz być na bieżąco z nowościami na mojej stronie?


Maila dostaniesz maksymalnie raz w tygodniu, zwykle rzadziej! Przyślę Ci informacje o najnowszych
wpisach i artykułach, podzielę się wiedzą lub poinformuję o konkursie. Zero spamu, same konkrety,
byśmy zawsze mogli być w kontakcie!

shares
Skip to content