opinie | recenzje

Olejki zapachowe pomarańcza, lilia wodna i białe kwiaty od Pachnąca Szafa – recenzja #38

olejki zapachowe Pachnąca Szafa opinia
O tym, że lubię, gdy w mieszkaniu pięknie pachnie, wspominałam niejednokrotnie – choćby przy okazji recenzji Odświeżacza Powietrza z kolorowymi ozdobami gruszka z czekoladą czy Dekoracyjnego Odświeżacza Powietrza Korzenne Indie. Te oba produkty od Pachnącej Szafy sprostały wszystkim moim oczekiwaniom, a wręcz okazały się lepsze niż sobie wyobraziłam. Nie poprzestałam jednak na klasycznych odświeżaczach. Szukając nowych zapachów i ich nowych form, zdecydowałam się na przetestowanie olejków zapachowych marki Pachnąca Szafa. W moje ręce trafiły trzy zapachy o wdzięcznych nazwach: Lilia Wodna – harmonia, Pomarańcza – odświeżenie, Białe Kwiaty – delikatność. Czy poczułam harmonię, gdy odświeżałam swój dom tymi delikatnymi zapachami – dowiecie się czytając dalej.

olejki zapachowe Pachnąca Szafa opinia
Od producenta:

Olejki zapachowe nadadzą wybranemu pomieszczeniu wyjątkowy aromat. Kilka kropel olejku dodanych do ceramicznego kominka, kaloryferowego nawilżacza lub na kwiatowy susz napachni wybrane pomieszczenie, pozwalając cieszyć się pięknym zapachem przez wiele godzin.

Dostępne zapachy: Anti-Tabac, Białe kwiaty, Cynamon, Dzika orchidea, Grejpfrut, Kwiaty polne, Lawenda, Lilia wodna, Pomarańcza, Róża, Trawa Cytrynowa, Wanilia.

Sposób użycia i zastosowanie: 5-10 kropli olejku dodanych do ceramicznego kominka wypełnionego 10 ml wody, kaloryferowego nawilżacza lub na kwiatowy susz delikatnie napachni wybrane pomieszczenie.

olejki zapachowe Pachnąca Szafa opinia
Wszystkie olejki testowałam wraz z ceramicznym kominkiem, także produkcji Pachnącej Szafy. O kominku:
Kominek ceramiczny i olejek zapachowy to idealne połączenie formy i zapachu. Profilowana górna część kominka stworzona jest po to, by przyjąć kilka kropel wybranego przez nas olejku zapachowego, dolna zaś, by umieścić w niej zapaloną świecę. Ciepło płomienia sprawi, że misa u zwieńczenia ceramicznej formy lekko się rozgrzeje, dzięki czemu po pomieszczeniu rozniesie się delikatny i przyjemny aromat.

Sposób użycia i zastosowanie: kominek ceramiczny służy do odparowywania olejków zapachowych i eterycznych. 5-10 kropli olejku zapachowego lub eterycznego należy wlać do miseczki kominka wypełnionej wodą. Następnie należy zapalić świeczkę i zostawić płonącą, aż do wyparowania zawartości miseczki.

Pachnąca Szafa opinie
Na kartoniku, w który zapakowany jest każdy olejek, znajduje się krótka informacja dotycząca składu oraz sposobu użycia olejków. Wewnątrz kartonika znajduje się dodatkowe kartonowe zabezpieczenie, sprawiające, że olejek w nim się nie przemieszcza, co jest rozwiązaniem praktycznym, szczególnie, jeśli olejki zamawiamy w Internecie. Szklana buteleczka wyposażona została w dozownik, dzięki czemu za każdym razem możemy precyzyjnie odmierzyć liczbę kropli. Nakrętka jest dobrze dopasowana i nie przecieka. Nie mam zastrzeżeń.

Pachnąca Szafa opinie
Jeśli zaś chodzi o zapach – otrzymałam dokładnie to, co zostało napisane na opakowaniu. Nie przeżyłam takiego zaskoczenia, euforii zmysłów, jaką odczuwałam używając patyczków zapachowych. Dokładne odwzorowanie zapachu lilii wodnej i pomarańczy jest tym, co otrzymujemy kupując te olejki. Tak samo sprawa wygląda z zapachem białych kwiatów, o ile można jednoznacznie określić jak pachną białe kwiaty. Każdy zapach został dodatkowo scharakteryzowany – pomarańcza to odświeżenie, lilia wodna to harmonia, a białe kwiaty to delikatność. Te epitety w pełni oddają otrzymany zapach.
Niestety, choć otrzymałam dokładnie to, co producent obiecał – te zapachy po prostu mnie nie urzekły. Są proste, konkretne, precyzyjne. Brakuje finezji, tego elementu zaskoczenia, za który cenię inne produkty od Pachnącej Szafy. Obiektywnie rzecz biorąc dokładne oddanie rzeczywistych zapachów nie jest wadą. Subiektywnie – olejki mnie nie przekonały. 

Pachnąca Szafa opinie
Pachnąca Szafa opinie
Olejki testowałam zgodnie z instrukcją, wykorzystując specjalnie do nich przeznaczony kominek. Podgrzewacze zastosowałam zwykłe, białe, o typowym rozmiarze, jakie można kupić w większości sklepów. Niestety, okazało się, że olejek wraz z wodą bardzo szybko wyparował. Jeśli powiem, że jego trwałość wraz z określoną porcją wody to niecała godzina, to i tak powiem na wyrost. Zapach, choć pięknie rozprzestrzenił się w powietrzu, to równie szybko zniknął. Dodatkową wadą było to, że kominek bardzo mocno się nagrzał i przez długi czas po zgaszeniu świeczki nie dało się go dotknąć. Nie wiem czy sytuacja wynika ze zbyt dużego podgrzewacza – choć mi nigdzie mniejszych kupić się nie udało – czy po prostu ze specyfiki zastosowanych materiałów. Niezależnie od powodu tej sytuacji: uważam, że kominek aż tak nagrzewać się nie powinien, a od olejków oczekiwałam lepszej trwałości.

olejki zapachowe gdzie kupić
Choć kominek się bardzo nagrzewa, to do tej pory nic złego się z nim nie stało (a poprzedni mój kominek innej marki po prostu pękł od temperatury). Natomiast ze wstawioną do środka świeczką wygląda po prostu przepięknie. Palę w nim świeczki nałogowo, zarówno z olejkami, jak i z ostatnio odkrytym woskiem innej marki i uwielbiam ten widok. Tak samo jak uwielbiam patrzeć na tańczący płomień świecy. Piękno żywiołu, dzikość ognia.

olejki zapachowe gdzie kupić
olejki zapachowe gdzie kupić
Podsumowując: zapachy olejków niczym nie zaskakują, ale osoby ceniące proste, jednoznaczne aromaty – powinny być zadowolone z wyboru. Olejki niestety nie zachwycają długim czasem parowania, z drugiej strony dawkuje się ich naprawdę niewielką ilość, więc buteleczka wystarczy na bardzo długo. Plusem jest też cena – 5,60 zł za buteleczkę to niewiele. Jeśli zaś chodzi o kominek, to jego design oceniam wysoko. Fakt, że się bardzo nagrzewa, jest wadą. Dotychczas jednak nie pękł od temperatury, mam więc nadzieję, że sytuacja ta szybko się nie zmieni. Cena – około 10 zł – jest naprawdę korzystna.
olejki zapachowe sklep
Czy ja bym ponownie kupiła olejki zapachowe Pachnąca Szafa?
Szczerze: nie wiem. Jeśli trafię na zapach, który skradnie moje serce, prawdopodobnie tak i będę nim skrapiać wszystko co się da, niekoniecznie palić go w kominku. Jednak żadnego z tych trzech zapachów ponownie nie wybiorę.

olejki zapachowe sklep
Jeśli chcecie przetestować te olejki – wszystkie dostępne zapachy znajdziecie TUTAJ. Kominek natomiast możecie kupić TUTAJ.

olejki zapachowe sklep

Dziękuję marce Pachnąca Szafa za przekazanie produktów do recenzji.

Jeśli podoba Ci się ten tekst, proszę podziel się ze znajomymi!

10 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Chcesz być na bieżąco z nowościami na mojej stronie?


Maila dostaniesz maksymalnie raz w tygodniu, zwykle rzadziej! Przyślę Ci informacje o najnowszych
wpisach i artykułach, podzielę się wiedzą lub poinformuję o konkursie. Zero spamu, same konkrety,
byśmy zawsze mogli być w kontakcie!

shares
Skip to content