stylizacje | makijaż

outfit #5 – Winter shopping

Winter! Go away!

Actually I can’t stand winter! We have spring, right? So why behind the window I see only grey and white? Aww… Easter is coming but everywhere is snow. It’s not normal.
But I don’t give up! I’m keeping smiling and prepare for spring. Today I was shopping. Yay, I love that. Of course is really hard to find something interesting in spring collections. Everywhere pastels, flowers etc. Don’t get me wrong. I like colors (in this year I have special resolve: to wear more colors; I was wearing only black throught ten years, it can be boring), but everything is too much sweet for me… I want look more colorful, but all time keeping my style.
However, this year spring collections look really good. I fall in love in military style! So I bought green dress. I hope that in the nearest time weather will be better and I get occassion to wear it (and show You photos, of course!).
Okey, I digress. I wanted to write about my today look. It’s mix of my favs colors and styles. Shopping is like sport ;D – You need a lot of energy and clothes can’t hamper the movements. Military cape and color of trousers, comfortable shoes and accessories that made my style. I love it!
Incidentally when I was younger I always had problem with mixing silver and gold. Actually I stick to one rule: don’t worry about that. Only remember, that if I want mix this colors, both must be in the same amount. I think it look great.
Do You like?
Zimo! Odejdź!
Choć zima nigdy mi nie przeszkadzała (czasem nawet mi się podoba) to w tym momencie już jej nie znoszę. Idą święta, mamy kalendarzową wiosnę, a za oknem co? Biel, a właściwie szarość. To nie jest normalne… Wiosno, przybądź!
Nie daję się jednak zimowej depresji i z uśmiecham staram przygotowywać na wiosnę. Dziś więc wybrałam się na zakupy. Tak, tak, uwielbiam to! Wiosna jest jednak zawsze dla mnie dość trudną porą zakupową… Pastele, kwiaty, słodkości… Nie zrozumcie mnie źle: lubię kolory (a nawet w tym roku sobie postanowiłam zacząć je nosić; dziesięć lat nosiłam wyłącznie czerń, to naprawdę może się znudzić), ale wiosna zwykle jest zbyt słodka. Chcę barw, ale nadal zachowując swój styl. Chcę go udoskonalić, a nie zmienić.
Jednakże trendy w tym roku pozytywnie mnie zaskakują. Zakochałam się w stylu militarnym! Z tej okazji z dzisiejszego polowania wróciłam z ciemnozieloną sukienką ze skórzanymi czarnymi wstawkami. Mam nadzieję, że szybko pogoda wróci do normy i będę mogła ją nosić (i przy okazji Wam pokazać ;)).
Dobra. Bo zbaczam z tematu. Jak zwykle zresztą ;D Zamierzałam pisać o moim dzisiejszym wyglądzie. Mamy tu do czynienia z miksem tego, co chwilowo bardzo lubię. Militarna peleryna i odcień spodni, wygodne buty i dodatki, które tworzą styl. Cóż, trzymając się głupiego porównania na które wpadłam pisząc po angielsku – zakupy są jak sport ;D Potrzeba wiele energii i ubrań, które nie będą krępować ruchów. Dlatego twierdzę, że mój zestaw był idealny.
Nawiasem mówiąc, gdy byłam młodsza, zawsze problemem dla mnie było łączenie srebra ze złotem. Wydawało mi się, że to definitywnie razem nie gra… Teraz jednak przestałam się przejmować i śmiało miksuję te dwie barwy i sądzę, że jeśli się trzyma jednej zasady, wygląda to świetnie. Po prostu oba odcienie muszą być w tych samych ilościach. U mnie spodnie mają złoty połysk, a peleryna złote guziki. Natomiast buty i biżuteria wykończone są srebrem. Mi to gra! A czy Wam, to już sami oceńcie 😉

I’m wearing:
Trousers, Berska, 40 PLN
Sweater oversize, Bershka, 40 PLN
Cape, C&A (I’m not sure), 60 PLN
Cap, New Yorker
Gloves, C&A (?), max 10 PLN
Bag, Deichmann, 40 PLN
Shoes, Alebucik.pl, 90 PLN
Socks (I love to wear long socks with this shoes), Calzedonia, 15 PLN
Dzisiaj noszę:
Spodnie, Bershka
Sweter, Bershka
Peleryna, chyba C&A
Czapka, New Yorker, 
Rękawiczki, chyba C&A
Torebka, Deichmann
Buty, Alebucik.pl
Skarpety (kocham nosić dłuższe skarpety do workerów!), Calzedonia

Jeśli podoba Ci się ten tekst, proszę podziel się ze znajomymi!

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

shares
Skip to content