stylizacje | makijaż

Outfit #98 – Heart-shaped glasses

Czerwień – kolor miłości, siły i pewności siebie. Kiedyś w jednym z moich ulubionych programów na Discovery Channel przeprowadzano eksperyment. Sprawdzano jak mocno czerwień oddziałuje na człowieka. Po tym “seansie” – zapragnęłam mieć czerwoną sukienkę w szafie. 
all photos by Perfectamente Photography
Uwielbiam eksperymenty empiryczne – lepiej do mnie przemawiają niż statystyki. O co chodziło we wspomnianym programie? Zadanie było pozornie banalne: modelka miała przechadzać się ulicą. Najpierw w sukience w naturalnym odcieniu; następnie – w identycznej sukience (fason, materiał itd.) – tylko, że czerwonej.

Pewnie zgadliście już, że czerwień przyciągała spojrzenia i przykuwała uwagę. I choć już dla samego efektu ściągania zachwyconych spojrzeń warto zainwestować w coś czerwonego – to jednak nie wszystko! W eksperymencie poszli o krok dalej…
Kazano kobiecie zaczepiać ludzi i prosić o najbardziej absurdalne rzeczy: od przeprowadzenia przez ulicę (“bo chyba skręciłam kostkę”), aż do wołania kogoś po drugiej stronie ruchliwej trasy (“bo zachrypłam, a widzę mojego znajomego!”). Domyślacie się jaki był efekt?
Tak, dokładnie. Ludzie (w szczególności mężczyźni) z radością pomagali w najgłupszych kwestiach. W czerwieni jest siła.

Czy jednak czerwień jest kolorem dla każdego? Odważę się zaryzykować stwierdzenie, że tak. Sama przez lata jej unikałam – mam dość rumianą cerę i na myśl o tym, że upodobnię się do małego buraczka, całkowicie odrzucałam ten kolor. Teraz jednak, mając swoją pierwszą czerwoną kiecę w szafie, słuchając dziesiątek komplementów i widząc jak kolor oddziałuje na obcych – zachęcam Was do znalezienia odcienia dla siebie!

W tym bowiem tkwi siła doboru kolorów: w umiejętnym zadawaniu pytań. Nie pytajmy: czy dany kolor nam pasuje. Zamiast tego: jaki odcień jest dla nas? Czerwień może wpadać zarówno w ciepłe, jak i zimne tony; być jaskrawa, z domieszką koloru pomarańczowego; strażacka, klasyczna; lub skłaniać się ku zgaszonym, ciemnym, bordowym tonom. Wybór jest ogromny – potrzeba tylko cierpliwości.

Jak nosić czerwień? Na to pytanie Wam nie odpowiem. Przecież stwierdzenie: tak, by dobrze wyglądać – nie jest odpowiedzią. Osobiście kocham łączyć ją z czernią – to chyba najbardziej klasyczne zestawienie kolorystyczne. Dobrze się czuję w czerwieni, która jest uzupełniona seksownymi dodatkami (jak szpilki czy oryginalne rajstopy), ale także elementami z przymrużeniem oka. Okulary w kształcie serc – mój wiosenny must have, dodający charakteru każdej stylizacji. 

A Wy, macie coś czerwonego w szafie? Lubicie ten kolor? 😉

Dress: Bershka || Jacket: H&M || Tights: Black-Garden || Shoes: don’t remember || Glasses: no name

Jeśli podoba Ci się ten tekst, proszę podziel się ze znajomymi!

30 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Chcesz być na bieżąco z nowościami na mojej stronie?


Maila dostaniesz maksymalnie raz w tygodniu, zwykle rzadziej! Przyślę Ci informacje o najnowszych
wpisach i artykułach, podzielę się wiedzą lub poinformuję o konkursie. Zero spamu, same konkrety,
byśmy zawsze mogli być w kontakcie!

shares
Skip to content