opinie | recenzje

Review #30 – Plakat retro rowery od myLoview

Jakiś czas temu otrzymałam propozycję wybrania sobie plakatu od myLoview, w celu podzielenia się z Wami opinią na jego temat. Jako że jestem fanką różnego rodzaju grafik – sama mam w pokoju na ścianach pracę Viktorii Frances, plakat „Underworld” i fotografie Katarzyny Widmańskiej, uznałam, że tym razem wybiorę coś do innego wnętrza. Padło na poszukiwanie dekoracji do kuchni utrzymanej odrobinę w stylu vintage. Plakat z retro rowerami wydawał się strzałem w dziesiątkę. Czy otrzymany produkt zadowolił mój wybredny gust? Czytajcie dalej, a się dowiecie!

Wybrany przeze mnie plakat ma rozmiar 30 na 40 centymetrów. Ciekawe w ofercie sklepu jest to, że klient ma możliwość wyboru formatu plakatu, jego kadrowania czy papieru, na którym zostanie wydrukowany. Oferowany przez sklep wybór grafik jest naprawdę bogaty i z łatwością można znaleźć plakaty w przeróżnym stylu, do różnych wnętrz. Sama zakochałam się w kilku wzorach i tylko zdrowy rozsądek (oraz brak wolnego miejsca na ścianach) powstrzymał mnie przed plakatowym szaleństwem.

Obawiałam się trochę o przesyłkę, ale jak widać na zdjęciach – plakat został zapakowany w tubę, ponadto owinięty w szary papier i zabezpieczony folią bąbelkową. Nie wiem co by musiało się stać by ucierpiał w trakcie podróży do mojego domu – pakowanie jest naprawdę profesjonalne.
I, niestety, w tym miejscu kończą się pochwały. Jakkolwiek grafika jest ładna i z daleka, wisząc na ścianie, prezentuje się bardzo dobrze, to bliższe przyjrzenie się jakości wydruku zmusza mnie do konkluzji, że produkt nie jest wart swojej ceny. Grafika jest nieostra, ziarno bardzo wyraźne. Jakkolwiek można twierdzić, że ziarno jest charakterystyczne dla grafik retro, tak tutaj po prostu wygląda na słabe wykonanie, a nie zamierzony efekt artystyczny. Przypomina mi to trochę jakość, którą uzyskałam gdy poszłam do punktu ksero wydrukować swoje zdjęcia w rozmiarze A3. Jedyną różnicą jest tutaj papier – gruby i sztywny, taki jaki plakat mieć powinien.

Na zdjęciach starałam się jak najwyraźniej uchwycić to, co mnie razi, więc mam nadzieję, że dostrzeżecie drażniące mnie detale. Niestety, nie mam innego produktu od tej firmy i nie mogę jednoznacznie określić, czy winą jest kiepski wydruk czy słaba jakość grafiki. Na stronie nie udało mi się powiększyć grafiki, więc dopiero gdy ją rozpakowałam odkryłam, że rower ma na ramie zielononiebieską plamkę. Możliwe, że był to zamysł artysty, ale wygląda jak niechlujny błąd w grafice.

Plakat z rowerami mnie rozczarował z uwagi na jakość, ale nie mogę jednoznacznie określić czy to wina druku czy grafiki. Jednocześnie uważam, że firma sprzedając plakaty powinna w pełni kontrolować sprzedawany produkt i oferować wyłącznie najlepsze grafiki, by uniknąć takich bubli. Z daleka rowery wyglądają w porządku, schowane w antyramę będą zdobić ścianę kuchni. Jednak jako osoba ceniąca sobie wysoką jakość bądź co bądź nietaniego towaru (ponad 30 zł za format A3 + wysyłka) – jestem szczerze rozczarowana.
Ten plakat znajdziecie TUTAJ.
Pozostały asortyment sklepu TUTAJ.

Dziękuję firmie myLoview za przekazanie plakatu do recenzji.

Jeśli podoba Ci się ten tekst, proszę podziel się ze znajomymi!

30 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Chcesz być na bieżąco z nowościami na mojej stronie?


Maila dostaniesz maksymalnie raz w tygodniu, zwykle rzadziej! Przyślę Ci informacje o najnowszych
wpisach i artykułach, podzielę się wiedzą lub poinformuję o konkursie. Zero spamu, same konkrety,
byśmy zawsze mogli być w kontakcie!

shares
Skip to content