opinie | recenzje

review #6 – White lace gloves

Kiedyś kobiety nosiły je na co dzień – by wyglądać elegancko, chronić dłonie przed słońcem, nadążać za modą. W trakcie popołudniowego spaceru z wybrankiem serca (częściej: wybrankiem rodziców) lub jako dodatek do balowej kreacji. Teraz zakładamy je niezwykle rzadko – służą przede wszystkim jako uzupełnienie alternatywnych przebrań noszonych w czasie konwentów czy strojów do sesji zdjęciowych. Czasem jeszcze, choć niezwykle rzadko, stają się elementem wieczorowej garderoby…

Mowa oczywiście o koronkowych rękawiczkach, które wyszły z mody. A szkoda, bo dodają tajemniczości i podkreślają smukłość dłoni! Dziś mam dla Was recenzje białych rękawiczek pochodzących z oferty sklepu Black-Garden.pl. Czy warto w nie zainwestować?

Przede wszystkim pochwały należą się za jakość. Rękawiczki wykonane są z elastycznej koronki, która idealnie dopasowuje się do kształtu dłoni. Rozmiar uniwersalny, jednak ze względu na materiał nie uważam tego za wadę. Doskonale leżą, dokładnie przylegając do dłoni. Są dość rozciągliwe, a jednocześnie nie tracą przy tym formy po dłuższym czasie noszenia. Jedyne zastrzeżenie jakie mogłabym mieć to kształt palców – widać z wierzchu dłoni szwy sprawiające wrażenie trochę krzywo uszytych. Wypatrzy to jednak jedynie wprawne oko, bo nie rzucają się w oczy i dobrze maskują wśród koronek.

Przeprowadziłam też im test trwałości. Miałam swego czasu bluzkę z elastycznej koronki i bardzo szybko zaczęła się pruć (pękały w niej takie mikroskopijne “gumki” odpowiadające za elastyczność). Po dokładnym rozciągnięciu rękawiczek we wszystkie możliwe strony i poznęcaniu się nad nimi, żadnych objawów słabej trwałości nie zauważyłam.

Kolejną zaletą jest wzór. Delikatne kwiaty okalają nasze dłonie, nadając im romantyczny charakter. Motyw jest zauważalny i powtarzalny, tworząc przyjemny dla oka, harmonijny efekt. Warto też zauważyć, że wzór jest na tyle gęsty, że nie widać nieestetycznego przebijania się paznokci przez koronkę, z czym się spotykałam w niektórych przypadkach, szczególnie, że uwielbiam szpony. Nawet nosząc ciemny lakier nie zauważyłam, by nachalnie przebijał się przez biel (oczywiście koronka nie gwarantuje całkowitego krycia, a jedynie zręcznie maskuje lakier), za co plus. Minus, że spowodowane jest to po części dość grubym zakończeniem opuszków – w ramach eksperymentu próbowałam w tych rękawiczkach pisać na klawiaturze i szybko dałam sobie spokój. Natomiast w normalnych sytuacjach, w trakcie których się je nosi (np. impreza) nie przeszkadzają ani nie krępują ruchów dłoni.

Jako ostatnią zaletę warto wspomnieć, że produkt jest… Czeski. Fajnie, że nie mamy do czynienia z kolejną chińszczyzną.

Innych poza wyżej wspomnianymi wad nie odnotowałam. Uważam, że za taką cenę dostajemy produkt naprawdę dobrej jakości. To sprytny sposób na to, by szybko zmienić charakter stroju. Polecam!

Rękawiczki znajdziecie pod tym linkiem. A ja dziękuję Black-Garden.pl za udostępnienie rękawiczek do zrecenzowania 🙂

Zdjęcia sklepowe:
Real photo:

Jeśli podoba Ci się ten tekst, proszę podziel się ze znajomymi!

18 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Chcesz być na bieżąco z nowościami na mojej stronie?


Maila dostaniesz maksymalnie raz w tygodniu, zwykle rzadziej! Przyślę Ci informacje o najnowszych
wpisach i artykułach, podzielę się wiedzą lub poinformuję o konkursie. Zero spamu, same konkrety,
byśmy zawsze mogli być w kontakcie!

shares
Skip to content