opinie | recenzje

Review #23 – Flip-flop 02 nail polish

Od jakiegoś czasu testuję dla Was lakiery od AllePaznokcie – stopniowo sprawdzam ich jakość, wytrzymałość i oceniam ogólne wrażenia. Dotychczas wszystkie dostawały bardzo pozytywne noty. Dziś pora na kolejny lakier – czy powtórzy sukces poprzedników?

FLIP FLOP KAMELEON 02
Do napisania tej opinii zbierałam się od bardzo długiego czasu i nadal w sumie nie mogę zdecydować jak określić swoje odczucia… Kameleon jest bowiem lakierem pięknym, mającym jedną bardzo dużą wadę… Ale – po kolei!
Zacznijmy od opakowania – jak widać na zdjęciach mój egzemplarz jest dość mocno poturbowany. Wszystko dlatego, że lakier przyszedł… niedokręcony. I choć dużo nie wypłynęło (na szczęście!) to ratując się przed ubrudzeniem (i inne lakiery też ratując) – chwycić musiałam za zmywacz. Efekt jaki jest – każdy widzi.
Jednak nie butelka najważniejsza, a to co jest w środku! Po pierwsze: pędzelek. Nie udało mi się tego uchwycić, musicie więc wierzyć mi na słowo: jak w przypadku wszystkich lakierów od AllePaznokcie, które miałam przyjemność testować, tak i ten ma wygodny, poręczny i przede wszystkim szeroki pędzel. Na moich drobnych dłoniach – w sam raz na jedno pociągnięcie. Uwielbiam!
Do brzegu jednak, do brzegu! Co mogę powiedzieć o samym lakierze?
Kolor – piękny, cudowny, spektakularny! Zawsze przykuwa wzrok – od pytań “a co to za lakier?” ciężko się opędzić. Zdjęcia nie oddają nawet jednego procenta jego uroku – widać bowiem na nich barwy, które lakier zyskuje w zależności od kąta padania światła, ale nie widać sposobu w jaki się mieni. Delikatnie, przechodząc między odcieniami. To mój drugi lakier zmieniający kolor w ten sposób – i zdecydowany faworyt pod względem technologii. Przejścia są płynne, a lakier jest bardzo “czuły” na światło – naprawdę nie potrzeba dużego ruchu dłonią, by ujrzeć jak się mieni. Kojarzy mi się z wielobarwnymi plamami na benzynie – i zachwyca mnie bezustannie. Barwami dominującymi są głęboki fiolet i zieleń, ale można też dostrzec tony złote czy niebieskie. Efekt łał – gwarantowany!
Niestety… w tym miejscu kończą się moje zachwyty. Lakier jest tak rzadki, że nawet trzy warstwy (które widzicie na zdjęciach) nie dają rady. Testowałam go (dawno, dawno temu…) na króciutkich paznokciach – wtedy nie jest to problemem. Jednak na płytce choć odrobinę wystającej poza opuszek – prześwit jest. Co prawda nie zawsze – teraz gdy siedzę w swoim ciemnym pokoju i klepię w klawisze, krycie wydaje się niezłe. Efekt jednak jest złudny i jeśli tylko znajdę się w bardziej oświetlonym pomieszczeniu… Zresztą – widzicie na zdjęciach co się dzieje.
W tym miejscu powinnam zacząć zachwalać zalety szybkiego schnięcia lakieru Flip-Flop. Zachwalałabym, gdybym nakładała tradycyjne dwie warstwy – wtedy lakier schnie błyskawicznie, jak pozostałe od firmy AllePaznokcie. Niestety, by uzyskać znośne krycie nakładam trzy – i to dość grube – warstwy. Godzina suszenia to minimum. Przy moim trybie życia – kolejny bardzo duży minus.
Natomiast mogę wyłącznie pozytywnie wypowiedzieć się na temat trwałości – 4-5 dni bez odprysków to norma, a na moich miękkich paznokciach to długo.
Jak widzicie – Flip-Flop spowodował u mnie dwa skrajne odczucia – z jednej strony mamy genialny efekt i spektakularną trwałość; z drugiej – beznadziejne krycie i równie kiepski czas schnięcia. Jeśli macie krótkie paznokcie i szukacie czegoś co przykuje uwagę oraz jesteście w stanie wybaczyć mu wady – zakochacie się. Jeśli jednak jesteście perfekcjonistkami jak ja i zgodnie z zasadą, że dłonie są wizytówką kobiety, Wasze paznokcie zawsze mają być doskonałe – Kameleon Was… nie, nie rozczaruje, raczej zasmuci – niewykorzystanym potencjałem. Odrobinę gęstszy – to by wystarczyło. I trafiłby na moją prywatną listę hitów kosmetycznych 2014. Sądzę, że nie tylko moją.
Lakier kupicie TUTAJ.
Dziękuję firmie AllePaznokcie za przesłanie produktu do zaopiniowania!

Jeśli podoba Ci się ten tekst, proszę podziel się ze znajomymi!

13 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Chcesz być na bieżąco z nowościami na mojej stronie?


Maila dostaniesz maksymalnie raz w tygodniu, zwykle rzadziej! Przyślę Ci informacje o najnowszych
wpisach i artykułach, podzielę się wiedzą lub poinformuję o konkursie. Zero spamu, same konkrety,
byśmy zawsze mogli być w kontakcie!

shares
Skip to content