literatura | publicystyka

Coś na progu #7 – Cyberpunk i migające koszulki!

Dzisiaj krótko – bo na temat.

Jakiś czas temu ukazał się siódmy numer czasopisma “Coś na progu”, które wielokrotnie polecałam na swoim fanpage’u i którego jestem zagorzałą fan(atycz)ką. Dobre artykuły, świetne opowiadania, interesująca publicystyka. Zawsze też trafi się jakiś dobry komiks, a czasem wiersze. Wszystko to przesiąknięte klimatami weird fiction, czasem grozą, kiedy indziej kryminałem. I bardzo poręczny format. Jak tu Cosia nie kochać?!

Chciałam więc i Was zachęcić do zainteresowania się projektem jednego z ciekawszych współczesnych wydawnictw – Dobrych Historii. Zwłaszcza, że tym razem powód jest nie byle jaki… W siódmym numerze “Coś na progu” poświęconym cyberpunkowi znajdziecie mój artykuł!

Nie znając się zbytnio na cyberpunkowej literaturze i filmie, a mając do napisania artykuł tematyczny, postanowiłam wykorzystać wiedzę, którą daje mi jedna z moich pasji – moda. Zwłaszcza, że jak wspominam w tekście cyberpunkowi do cybergotyku nie daleko (choć staram się podkreślić, że to tylko pozory), a gdyby zastąpić człon cyber- dwoma literkami “nu”, dostajemy dokładnie to, co w modzie lubię najbardziej!

Co poza tym w siódemce? Przyznam, że dopiero zaczęłam czytać. Ale już zdążyłam trafić na genialne opowiadanie debiutującego Pawła Iwanina (choć po tym jak zostało mi zarekomendowane na Krakonie przez kilka osób spodziewałam się czegoś o wiele mocniejszego – czyżbym już miała spaczoną psychikę? ;D), ciekawy felieton poświęcony strachom z dzieciństwa i jak zawsze kontrowersyjny tekst Ćwieka. Zapowiada się nieźle, a to dopiero początek!

Kto już czytał – niech podzieli się wrażeniami! Reszta: marsz pod ten link, na zakupy! Zwłaszcza, że wysyłka gratis! 🙂

  

Jeśli podoba Ci się ten tekst, proszę podziel się ze znajomymi!

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Chcesz być na bieżąco z nowościami na mojej stronie?


Maila dostaniesz maksymalnie raz w tygodniu, zwykle rzadziej! Przyślę Ci informacje o najnowszych
wpisach i artykułach, podzielę się wiedzą lub poinformuję o konkursie. Zero spamu, same konkrety,
byśmy zawsze mogli być w kontakcie!

shares
Skip to content