Sylwia Błach

projekt i wykonanie: Sylwia Błach

Coś na progu #7 – Cyberpunk i migające koszulki!

Dzisiaj krótko – bo na temat.

Jakiś czas temu ukazał się siódmy numer czasopisma „Coś na progu”, które wielokrotnie polecałam na swoim fanpage’u i którego jestem zagorzałą fan(atycz)ką. Dobre artykuły, świetne opowiadania, interesująca publicystyka. Zawsze też trafi się jakiś dobry komiks, a czasem wiersze. Wszystko to przesiąknięte klimatami weird fiction, czasem grozą, kiedy indziej kryminałem. I bardzo poręczny format. Jak tu Cosia nie kochać?!

Chciałam więc i Was zachęcić do zainteresowania się projektem jednego z ciekawszych współczesnych wydawnictw – Dobrych Historii. Zwłaszcza, że tym razem powód jest nie byle jaki… W siódmym numerze „Coś na progu” poświęconym cyberpunkowi znajdziecie mój artykuł!

Nie znając się zbytnio na cyberpunkowej literaturze i filmie, a mając do napisania artykuł tematyczny, postanowiłam wykorzystać wiedzę, którą daje mi jedna z moich pasji – moda. Zwłaszcza, że jak wspominam w tekście cyberpunkowi do cybergotyku nie daleko (choć staram się podkreślić, że to tylko pozory), a gdyby zastąpić człon cyber- dwoma literkami „nu”, dostajemy dokładnie to, co w modzie lubię najbardziej!

Co poza tym w siódemce? Przyznam, że dopiero zaczęłam czytać. Ale już zdążyłam trafić na genialne opowiadanie debiutującego Pawła Iwanina (choć po tym jak zostało mi zarekomendowane na Krakonie przez kilka osób spodziewałam się czegoś o wiele mocniejszego – czyżbym już miała spaczoną psychikę? ;D), ciekawy felieton poświęcony strachom z dzieciństwa i jak zawsze kontrowersyjny tekst Ćwieka. Zapowiada się nieźle, a to dopiero początek!

Kto już czytał – niech podzieli się wrażeniami! Reszta: marsz pod ten link, na zakupy! Zwłaszcza, że wysyłka gratis! 🙂

  

6 komentarzy

Leave a Comment

Skip to content