Sylwia Błach

projekt i wykonanie: Sylwia Błach

Spotkania z czytelnikami w bibliotekach w Chorzelach i Przasnyszu już za nami!

W czwartek 20 kwietnia miałam przyjemność spotkać się z czytelnikami w bibliotekach w Chorzelach i Przasnyszu. Były to bardzo ciepłe i inspirujące spotkania, w trakcie których rozmawialiśmy o literaturze grozy, horrorze, thrillerze i o moich książkach. Opowiedziałam o swoich pasjach, łączeniu życia osobistego z pracą pisarki, spełnianiu marzeń i szukaniu motywacji. Podzieliłam się także swoimi doświadczeniami z pisania i publikowania oraz zapowiedziałam nowe projekty.

W Chorzelach spotkałam się z grupą młodzieży gimnazjalnej. Opowiadałam o tym, jak zacząć pisać swoją pierwszą książkę, jak znaleźć wydawcę i promować swoją twórczość, jak radzić sobie z krytyką i blokadą twórczą, jak łączyć pracę pisarza z innymi obowiązkami i zainteresowaniami. Podzieliłam się kilkoma praktycznymi poradami i wskazówkami.

W Przasnyszu spotkałam się z grupą dorosłych czytelników, którzy również wykazali duże zainteresowanie moją twórczością. Opowiadałam o tym, jak zaczęła się moja przygoda z pisaniem, jak powstawały moje książki i opowiadania, jakie są moje ulubione gatunki literackie i autorzy, co mnie inspiruje i motywuje do tworzenia. Podzieliłam się też kilkoma ciekawostkami dotyczącymi procesu pisania i wydawania książek, a także zapowiedziałam moje kolejne projekty literackie.

Wampiry, potwory, upiory i inne nieziemskie stwory

Jedną z moich książek, o której rozmawialiśmy, jest leksykon fantastycznych stworzeń dla dzieci „Wampiry, potwory, upiory i inne nieziemskie stwory”. To zbiór opowiadań o różnych istotach z mitologii, legend i literatury fantastycznej. Każde opowiadanie jest ilustrowane przez utalentowaną Paulinę Daniluk. W książce znajdziesz między innymi historie o wampirach, wilkołakach, duchach, syrenach i wiele innych. To idealna lektura dla młodych fanów grozy i fantastyki. Książka została bardzo dobrze przyjęta przez czytelników i recenzentów. Na portalu Lubimyczytać.pl ma średnią ocenę 7,1/10 i wiele pozytywnych opinii.

Syndrom Riddocha. Tom pierwszy. Lepszego świata nie będzie

Druga książka, którą zaprezentowałam, to powieść „Syndrom Riddocha. Tom pierwszy. Lepszego świata nie będzie”. To horror akcji o Jesse, tajnej agentce z syndromem Riddocha. Jest to zaburzenie widzenia, polegające na tym, że bohaterka widzi tylko ruchome obiekty. Wszystko, co jest nieruchome, staje się niewidoczne. Bohaterka książki musi zmierzyć się z tą niezwykłą przypadłością i odkryć tajemnicę Pierwszego – protoplasty nieumarłych. Czy uda się jej rozwiązać tajemnicę i uratować świat przed apokalipsą? Jest to pierwszy tom cyklu o Jesse. Na portalu Lubimyczytać.pl ma średnią ocenę 6,1/10 i kilka ciekawych recenzji.

Spotkanie Sylwii Błach z czytelnikami w Chorzelach oraz w Przasnyszu

Chciałabym bardzo podziękować wszystkim czytelnikom za obecność na spotkaniach i za ciekawe pytania i komentarze. Było mi bardzo miło Was poznać i porozmawiać o literaturze. Dziękuję także pracownikom Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Chorzelach i Miejskiej Biblioteki Publicznej Przasnyszu za zaproszenie, wspaniałą atmosferę i organizację spotkań. Mam nadzieję, że będziemy mogli się jeszcze kiedyś spotkać i kontynuować naszą rozmowę. Podziękowania także kieruję do Biura Artystycznego Citart, które zorganizowało te wydarzenia.

Leave a Comment

Skip to content