Sylwia Błach

projekt i wykonanie: Sylwia Błach

Czy przemoc jest jedynym rozwiązaniem? SCRIPTOPHOBIA: przemoc – nowy odcinek mojego autorskiego programu!

Właśnie ukazał się trzeci odcinek mojego autorskiego programu „Scriptophobia”. Co dwa tygodnie na kanale Youtube Sekielski Brothers Studio znajdziesz rozmowę z jednym ze znanych polskich pisarzy lub promotorów grozy. Z zaproszonymi gośćmi rozmawiam o najstraszniejszych słowach świata. Tematem najnowszego odcinka jest PRZEMOC, a moim gościem Tomasz Czarny.

Tomasz Czarny to znany i lubiany pisarz horroru ekstremalnego. Tak naprawdę nazywa się Paweł Kosztyło i jest właścicielem jednego z najpopularniejszych polskich wydawnictw poświęconych horrorowi – Domu Horroru.

Z Pawłem vel Tomkiem rozmawiam o znaczeniu przemocy w literaturze. Dyskutujemy o najbardziej obrzydliwych scenach i zastanawiamy się, czemu służą. Rozmowa dotyka tematu cenzury, seksu, gore i hardcore’u. Jeśli chcesz wiedzieć, jakie jest literackie tabu, którego Tomasz nie chce przekroczyć w swoich książkach… Jeśli interesuje Cię ludzka psychika i chcesz się dowiedzieć, dlaczego właściwie niektórzy tworzą teksty określane jako „chore” (i jest jeden z mniej agresywnych epitetów)… W końcu: jeśli interesuje Cię polska literatura – to odcinek właśnie dla Ciebie.

Zapraszamy.

Więcej SCRIPTOPHOBII? Zobacz poprzednie odcinki!

Leave a Comment

Skip to content