Sylwia Błach

projekt i wykonanie: Sylwia Błach

Poznań w Matrasie – akcja czytelnicza warta poznania!

Ostatnio sporo się dzieje. Studia, wyjazdy, projekty literackie, imprezy. Jednak swoim starym zwyczajem im mam więcej na głowie… tym więcej na siebie jeszcze biorę. Jakiś czas temu zgłosiłam się do poznańskiej akcji, która mnie zaciekawiła swoją ideą – „Poznań w Matrasie„. Są to spotkania z lokalnymi pisarzami, odbywające się w każdą listopadową sobotę w największych galeriach handlowych – a właściwie w Matrasach znajdujących się w nich. I choć jako autorka się nie załapałam, to spotkał mnie inny zaszczyt – jako jedna z wybranych blogerek, będę uczestniczyć w tych spotkaniach, a następnie pisać z nich relacje.

Uważam, że pomysł jest świetny! Organizowany z dużym rozmachem może przynieść Czytelnictwu same korzyści: zachęcić do sięgnięcia po książki lokalnych twórców, wypromować młode nazwiska, wspomóc uczestniczących w akcji blogerów etc. Ogromną zaletą są lokalizacje – galerie Malta, M1, King Cross i City Center – każdy Poznaniak będzie mógł wybrać tę najbliżej siebie. Poza tym przeglądając nazwiska zaproszonych autorów dostrzegłam całkiem fajny rozrzut gatunkowy – choć co prawda horrormaniaka żadnego tu nie widzę 😉 to uważam, że każdy znajdzie coś dla siebie. Zaproszeni pisarze to: Krystyna Januszewska, Magdalena Kawka, Joanna Opiat-Bojarska, Robert Ziółkowski, Iwona J.Walczak, Ryszard Ćwirlej, Małgorzata Hayles, Anna Zgierun-Łacina, Anna Rybkowska. Teraz mnie czeka miesiąc nadrabiania zaległości literackich – od pewnego czasu próbuję przeczytać wszystkie książki, które kupiłam na konwentach (zakupoholizm, uginające się półki, autografomania, wiecie, te sprawy ;)), ale znowu muszę zrobić sobie w tym wyzwaniu przerwę. Dziś lub jutro ruszam do biblioteki z nadzieją, że znajdę pozycje zaproszonych autorów i choć częściowo nadrobię literackie braki.

Na koniec wrzucam oficjalną rozpiskę spotkań oraz listę pozostałych blogerek biorących udział w wyzwaniu. Ja obstawiam galerię City Center. Jeszcze nie miałam okazji tam się wybrać, a słyszałam same pozytywne opinie. Gorąco Was też zachęcam do śledzenia informacji o akcji na fanpage’u – dzięki temu będziecie na bieżąco. No i są konkursy, a kto ich nie lubi (dobra, wiem, są tacy, co nie lubią, ale dla mnie to dziwne przypadki). Do zobaczenia w Poznaniu! 😀

9.11.2013 r
Galeria Malta – Krystyna Januszewska, Magdalena Kawka
M1 – Joanna Opiat-Bojarska, Robert Ziółkowski
King Cross – Iwona J.Walczak, Ryszard Ćwirlej
City Center – Małgorzata Hayles, Anna Zgierun-Łacina, Anna Rybkowska

16.11.2013 r. (tego dnia zastępuje mnie inna blogerka)
Galeria Malta – Joanna Opiat-Bojarska, Robert Ziółkowski
M1 – Małgorzata Hayles, Anna Zgierun-Łacina, Anna Rybkowska
King Cross – Krystyna Januszewska, Magdalena Kawka
City Center – Walczak, Ćwirlej

23.11.2013 r.
Galeria Malta – Hayles, Rybkowska
M1 – Walczak, Ćwirlej
King Cross – Opiat-Bojarska, Ziółkowski
City Center – Kawka, Januszewska

30.11.2013 r.
Galeria Malta – Walczak, Ćwirlej
M1 – Januszewska, Kawka
King Cross – Hayles, Rybkowska, Zgierun-Łacina
City Center – Opiat-Bojarska, Ziółkowski


Blogerki biorące udział w akcji:
Sylwia Błach (yes, it’s me, baby!)
Anna M. z http://annamatysiak.blogspot.com/ 

3 komentarze

Leave a Comment

Skip to content