Sylwia Błach

projekt i wykonanie: Sylwia Błach

„Qfant 19”, a w nim „Falowanie”!

ONI tu są. Siedzę skulony na środku pokoju, bojąc się,
że ich długie ręce mogłyby przebić ściany, byle tylko mnie
dosięgnąć… Że ich wykrzywione twarze zbliżą się do mej
twarzy… Wchłoną mój oddech…Już jest! Od tak dawna zapowiadany i z taką niecierpliwością przeze mnie wyczekiwany nowy numer „Qfant”. Poza całą masą świetnych tekstów i interesującej publicystyki, znajdziecie w nim moje opowiadanie „Falowanie” opatrzone genialną grafiką Kornela Kwiecińskiego.

Ale gdy otwieram oczy, gdy me ciało reaguje rozluźnieniem,
widzę, że znów siedzę na środku pokoju, widzę te porozwalane
talerze od jedzenia, puste butelki po wodzie… I dociera
do mnie, że tam, za oknem, kilka metrów dalej, są Oni.

Choć nie przywykłam chwalić swoje teksty… To ten jest inny. Porzucając na chwilę skromność, mogę powiedzieć wprost: dla mnie to jedno z lepszych opowiadań jakie stworzyłam w ostatnim czasie. Oczywiście uczciwie mówiąc mogłabym tam znaleźć masę zastrzeżeń… Ale faktem jest, że jestem do przesady krytyczna wobec siebie. Nie, nie jest to moje spostrzeżenie, a moich bliskich znajomych 😉 Tym bardziej więc czekam na Wasze opinie!

Nie wiem, jak to się właściwie zaczęło… Po prostu
któregoś dnia poczułem, że coś się zmieniło. Jakieś mikroskopijne
cząsteczki, drażniące moje zmysły, drgające w powietrzu,
podpowiedziały mi: kryj się. Uciekaj. To koniec.

W „Falowaniu” nie znajdziecie ani grama tego, co serwowałam Wam w ostatnim czasie… Nie ma tu seksu, nie ma przemocy. Nie ma też obrzydliwych opisów czy nawiązań do prozy ekstremalnej, bizarro i wszelkich przyjemnych dziwności. W „Falowaniu” jest to, co sobie najbardziej cenię: czysta niepewność i groza. Myślę, że jeśli komuś spodobał się klimat „Bo śmierć to dopiero początek”, polubi także historię pewnego Marka. Marka Kowalskiego.

Ale koniec tego gadania i zachwalania! Pora na link i tradycyjnie, gorącą zachętę do lektury. Bierzcie i jedz… Eee, to znaczy, czytajcie z tego wszyscy! I uważajcie, by Wasz świat nie zaczął falować. 4 komentarze

Leave a Comment

Skip to content