Sylwia Błach

projekt i wykonanie: Sylwia Błach

Spotkanie w bibliotece w Raciborzu już za nami! Rozmawialiśmy o horrorze i motywacji

1 marca miałam przyjemność być gościem Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu. W ciągu jednego dnia poprowadziłam dwa spotkania autorskie poświęcone literaturze grozy, spełnianiu marzeń i łączeniu pasji do książek z miłością do podróży. Jak było? Zobaczcie zdjęcia!

W pierwszym spotkaniu wzięli udział uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Raciborzu. Wypełnili salę po brzegi! W trakcie godzinnego spotkania miałam okazję podzielić się swoimi sposobami na zmotywowanie się do pisania książek. Odpowiedziałam na pytanie: skąd brać inspiracje i opowiedziałam o moich sposobach na pobudzenie wyobraźni. Wyjaśniłam też, dlaczego tak kocham horror i jaką rolę literatura grozy odgrywa w moim życiu. Uczestnicy spotkania odważnie zadawali swoje pytania i podzielili się też swoimi przemyśleniami dotyczącymi życia w Polsce z niepełnosprawnością.

Wieczorne spotkanie było wydarzeniem otwartym dla wszystkich osób zainteresowanych literaturą grozy, pisaniem książek i moimi sposobami na sukces. W kameralnym gronie porozmawialiśmy szczerze o tym, jak promować literaturę i jak wygląda życie pisarki w podróży. Opowiedziałam o sytuacjach, które zmieniły moje postrzeganie świata i tym, jak ważne jest otaczanie się wspaniały, wspierającymi ludźmi. Przez dwie godziny zdążyliśmy podyskutować o początkach mojej pasji do grozy – wyjaśniłam, skąd się wzięła ta miłość i przedstawiłam książki, gry komputerowe i filmy, od których zaczynałam.

To były naprawdę wartościowe godziny. Cieszę się, że miałam przyjemność pojawić się w Raciborzu i podzielić moimi pasjami. Dziękuję Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu za zaufanie i wszystkim uczestnikom za przybycie. Do zobaczenia przy kolejnej okazji!

Leave a Comment

Skip to content