Sylwia Błach

projekt i wykonanie: Sylwia Błach

Aktywna Kobieta – zaproszenie na wydarzenie!

Czytałam w sieci wiele poradników o tym jak blogować. Większość z nich pisana była przez rozpoczynające swoją przygodę nastolatki. Trafiłam jednak też na kilka perełek pisanych przez profesjonalnych blogerów. Regularnie przewijającą się tam zasadą było: nikogo nie obchodzi twoja długa nieobecność na blogu – więc się z niej nie tłumacz i nie przepraszaj. Dla mnie ta zasada to bzdura.

Bloga zwykle prowadzi się z dwóch powodów (które potem można rozpisać na dziesiątki podpunktów):
– po pierwsze – dla siebie;
– po drugie – dla czytelników.
I o ile fakt, że prowadzę go dla siebie sprawia, że za nieobecność przepraszać nie zamierzam; o tyle fakt, że to także jest Wasze miejsce – w końcu to Wasza obecność tutaj poniekąd sprawia, że osiągam sukcesy – czuję się zobowiązana krótko się wytłumaczyć.

Od ostatniej notki minęły prawie dwa tygodnie – zgroza, szczególnie, że staram się pilnować dwóch postów tygodniowo. Wyjaśnienie jednak jest proste: sesja egzaminacyjna i praca i pisarstwo. O ile to drugie pochłaniało mnie zawsze, to trzecie także (choć teraz pisałam intensywniej, bowiem nareszcie skończyłam powieść) o tyle to pierwsze jest koszmarem każdego studenta i jednocześnie wiąże się z kolejnym faktem: odkąd zdałam wszystkie egzaminy, odpoczywam w domu. A tutaj mam ograniczony dostęp do fotografa. Dlatego dziękuję za Wasze zrozumienie, cierpliwość, a teraz, jako szczęśliwa studentka drugiego semestru – na nowo rozkręcam tę machinę. Liczę, że zostaniecie ze mną (werble, fanfary i takie tam)!

Szczególnie, że dzisiejsza notka podyktowana jest tym, że będę się chwalić. A jak już wspominałam – blog staje się popularny dzięki czytelnikom, więc pewnie bez Was nie spotkałaby mnie tak fajna przygoda.

Panie i Panowie, zapraszam Was na wykład, który poprowadzę! Dotyczący blogosfery – dwa blogi, kilka lat doświadczenia – myślę, że będę miała o czym opowiadać. Szczegóły – w notce oficjalnej i na plakacie – czyli poniżej. Wydarzenie organizuje Uniwersytet Ekonomiczny we współpracy z Butterfly Agency Models i Fundacja Jedyna Taka. Ręczę więc, że będzie fajnie! Ręką, nogą, czym tam chcecie!

To jak, wpadniecie? 🙂

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu we współpracy z Fundacja Jedyna Taka zapraszają na wydarzenie z okazji Dnia Kobiet: AKTYWNA KOBIETA. W ramach wydarzenia odbędą się wykłady dotyczące m. in. wizerunku kobiet w biznesie, modelingu, dyskryminacji kobiet – i wiele innych. Specjalną atrakcją będzie wykład poprowadzony przez dwie Miss – Miss Polski na Wózku oraz Miss Earth. Po wykładzie będzie można zamienić z nimi kilka słów oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Poza salami wykładowymi będzie można obejrzeć materiały filmowe dotyczące między innymi tańca na wózku oraz wyborów Miss Polski na wózku.

Na wydarzenie Aktywna Kobieta zapraszamy 4. marca 2015, na Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Aleja Niepodległości 10. Wykłady odbędą się w sali 418.

W planie:
9:45-11.15 Jak być Miss i nie zwariować? (Miss Polski na Wózku 2013 Olga Fijałkowska i Miss Earth Patrycja Dorywalska)
11:30-12:15 Dyskryminacja kobiet w Polsce. Mit, czy rzeczywistość? (dr hab. Baha Kalinowska-Sufinowicz)
12:25-13.10 Wizerunek kobiety w biznesie (dr hab. Jacek Trębecki)
13:15-14:00 BLOGosfera – jak pogodzić pasję z ciężką pracą (Sylwia VamppiV Błach)
14:00-14:45 Sama uroda to za mało – słów kilka o byciu modelką (Agnieszka Bojarska, Daria Pyszewska)

6 komentarzy

Leave a Comment

Skip to content