Sylwia Błach

projekt i wykonanie: Sylwia Błach

Coraz bliżej Pyrkon!

Mam opóźnienia. Post ten miał powstać kilka dni wcześniej, jednak złe samopoczucie i choróbsko, które mnie dopadło sprawiały, że miałam ochotę siedzieć i wyć. Zamiast tego siedziałam i czytałam książki 😉 Dziś jednak, nie zapeszając, chyba wracam do świata żywych. W końcu mam siły, by klepać w klawiaturę, a depresję, która oczywiście zawsze w przesileniu wiosennym mnie dopadnie, przeganiać nowymi planami i marzeniami. I tak udało mi się znaleźć wózek marzeń (boję się poznać cenę…), ogarnąć plakat, o którego projekt mnie proszono, dopisać kilka stron do opowiadania, którego ciągle nie mogę poczuć i zabrać za prace nad antologią autorską (o tym jednak będzie osobny post – kiedyś tam). Jak więc widać – zombie Sylwia próbuje sobie na nowo załączyć tryb Sylwii Pracusia. Pora więc na notkę, którą planowałam od dawna – Pyrkon coraz bliżej!

Kompletnie to do mnie nie dociera. Gdyby nie fejsBóg, na którym od kilku dni mam zawaloną tablicę newsami z konwentowego świata, nie wiedziałabym, że to już za tydzień. Serio. Znajduje się w jakiejś innej czasoprzestrzeni. Ale skoro fantastyczne wydarzenie roku nadchodzi, pora na kilka słów o panelach, w których wezmę udział!

Dość skromnie. Chciałam Was zaprosić na dwa panele dyskusyjne. Jeden poświęcony grozie, drugi – pisarstwu. Oto informacje oficjalne:


[Panel] Ile krwi w horrorze – czy współczesne horrory muszą być krwawe?
termin: pt 19:30
czas trwania: 0:50 min.
blok: Literacki
miejsce: Aula 2 – Literacka (14, II p.)
opis:
Co tak naprawdę jest istotą horroru? Sam strach? Czy elementy gore są istotnym elementem współczesnych horrorów? Co tak naprawdę wpływa na tworzenie klimatu grozy? Rozmawiają Sylwia Błach, Kazimierz Kyrcz jr., Dawid Kain. Prowadzenie: Agnieszka Brodzik


[Panel] Inkubator pisarski
termin: nd 13:00
czas trwania: 0:50 min.
blok: Literacki
miejsce: Literacka 1 (14, III p.)
opis:
Ile procent szczęścia, a ile talentu? Tworzenie od podstaw. Od pisania do szuflady do realnej publikacji książki. O tych i innych rzeczach opowiedzą wam młodzi pisarze. Rozmawiają: Martyna Raduchowska, Marcin Rusnak, Anna Głomb, Sylwia Błach. Prowadzenie: Magdalena Pioruńska [szuflada.net].
Wbijajcie!
A jeśli komuś nie uda się dotrzeć na żadne ze spotkań, a będzie miał ochotę pogadać – śmiało, pewnie będę przez trzy dni kręciła się po terenie festiwalu (choć nie mam pojęcia w jakich godzinach). I pamiętajcie – ja nie jestem groźna (choć czasem tak wyglądam ;)).
Biorę się za przygotowania. Tradycyjnie – trzeba ogarnąć jakiś strój (w tym momencie wszyscy cosplayerzy powinni wykrzyknąć: tak późno?!), wymyślić COŚ MĄDREGO do powiedzenia (z tym zawsze jest problem…) i nastroić na trzy dni świetnej zabawy. Powolutku, pomalutku mi to wychodzi – od rana w mojej głowie rozbrzmiewa „Satanismus” Percivala. 
Czuję, że będzie się działo. I lubię to.

Do zobaczenia 21-23. marca na Międzynarodowych Targach Poznańskich!

2 komentarze

Leave a Comment

Skip to content