Sylwia Błach

projekt i wykonanie: Sylwia Błach

Dżinsowy total look na lato 2017 – serio sądzisz, że dziewczyna na wózku nie może być seksowna?!

słomkowy kapelusz blog stylizacja
Porozmawiajmy o modzie i o niepełnosprawności. Dziś pierwsza w tym sezonie stylizacja, w trakcie której realizacji prawie nie zmarzłam – lato nas nie rozpieszcza. Jestem zmarźluchem, a na swoim blogu o modzie kieruję się jedną zasadą: pokazywać to, co noszę na co dzień, a nie specjalnie się przebierać. No, może pomijając sesje tematyczne, które od czasu do czasu dodaję.

Czy kobieta na wózku może być seksowna? Może się dobrze ubierać? Ostatnio jedna z moich stylizacji trafiła na portal znany z tego, że lawino sypią się na nim przesycone hejtem wypowiedzi. I o ile stwierdzeń, że komuś się mój zestaw nie podoba, w żadnym stopniu czepiać się nie zamierzam – ilu ludzi, tyle gustów – o tyle męcząca jest ciągła analiza tego co prezentuję pod kątem tego, że jeżdżę czołgiem.
słomkowy kapelusz blog stylizacja
I wiecie co? Miałabym to gdzieś, gdyby nie jedna, bardzo ciekawa uwaga. Ktoś mi powiedział, że świetne rzeczy robię i jeśli chcę być kontrowersyjna, to mam dalej robić swoje. Zaraz, zaraz… Kontrowersyjna?
Pomijając fakt, że zgoda – lubię się wyróżniać i lubię kontrowersje – to przerażające jest, że dobrze wyglądająca kobieta na wózku staje się kontrowersyjna. Nie piszę tego by narzekać ani by się pochwalić. Ja się czuję dobrze ze sobą i bez problemu odnajduję się w świecie. Robię co chcę, wyglądam jak chcę i jestem szczęśliwa. Tak, po prostu, szczęśliwa! Jednak jeśli ten post choć jednej osobie pełnosprawnej otworzy oczy, że patrzy na niepełnosprawnych przez pryzmat – czy to pryzmat bohaterstwa, czy litości (obu szczerze nieznoszę) – będę dumna. Żadne łatki nie są dobre, ani ta, że osoba na wózku jest herosem, ani ta, że trzeba jej współczuć. Ani ta, że kobieta na wózku może być seksowna.
blog o modzie stylizacja 2017
Ja jestem. Taka się czuję. Bo bycie seksownym to czucie się dobrze ze sobą, świadomość swojego ciała, ale także gesty, intelekt, sposób mówienia. To całość, a nie pojedyncze części ciała, na punkcie których regularnie się zafiksowujemy i przez nie zapominamy, że jesteśmy piękne.
blog o modzie stylizacja 2017
Pracując przez kilka lat w fundacji organizującej wybory Miss Polski na Wózku zrozumiałam, jak wiele jest do zrobienia. Problem nie leży tylko po stronie osób sprawnych – często osoby z niepełnosprawnościami same zamykają się w swojej skorupie, boją się wyjść do społeczeństwa lub – co jeszcze gorsze – prezentują postawę roszczeniową, bo nauczono je, że wszystko się należy.
To nie prowadzi do zdrowych relacji. To nie prowadzi do szczęścia. Jesteśmy ludźmi i definiuje nas to co kochamy i jakie życie prowadzimy, a nie nasze ułomności, ograniczenia, motoryka. A ja na swoim blogu prezentuję stylizacje – i tak, jak uwagi na ich temat mnie cieszą (i te pozytywne, i te negatywne – bo kocham wzbudzać emocje) – tak znudzona jestem dyskusjami o tym, czy mam prawo być seksowna.
Mam! Dlatego w dzisiejszej stylizacji bawię się modą. Połączyłam dżinsowy gorset – przez lata unikałam dopasowanych ubrań, bo uwierzyłam, że nie powinnam podkreślać sylwetki. Zakładam krótką tiulową spódnicę, bo zawsze uważałam, że trochę kiczowate, mocno rockowe połączenie czarnego tiulu i dżinsu dobrze wygląda. Na wierzch narzucam olbrzymią koszulę – z oversize nie zrezygnuje, bo je kocham. Na nogi sandały na masywnej platformie, a na głowę słomkowy kapelusz – dwa symbole lata.
blog o modzie stylizacja 2017
I, szczerze powiedziawszy, mam gdzieś czy wolno mi tak dobrze się prezentować. Ja sobie sama to pozwolenie daje. I ja sama uważam, że ten zestaw jest dobry. Wolno mi. To jest pewność siebie.
I Wam, sprawnych, niesprawnym, niskim, wysokim, grubym, chudym, blond i rudym – pewności siebie życzę. Naprawdę, szkoda życia na strach przed byciem z niego zadowolonym.
blog o modzie stylizacja 2017
blog o modzie stylizacja 2017
dżinsowy total look 2017 lato blog
dżinsowy total look 2017 lato blog
dżinsowy total look 2017 lato blog
dżinsowy total look 2017 lato blog
dżinsowy total look 2017 lato blog
dżinsowy total look 2017 lato blog
dżinsowa stylizacja total look
dżinsowa stylizacja total look
dżinsowa stylizacja total look
blog o modzie damskiej dżins
blog o modzie damskiej dżins
Dżinsowy krótki gorset: Stradivarius || Dżinsowa koszula oversize: Zara || Tiulowa spódnica: Bershka || Słomkowy kapelusz: Stradivarius || Aksamitne buty na platformie: Prima Moda || Okulary: Firmoo || Kolczyk z nausznicą na łańcuszku: H&M || Naszyjnik: YES

31 komentarzy

Leave a Comment

Skip to content