Sylwia Błach

projekt i wykonanie: Sylwia Błach

Pełnosprawni w miłości – wystawa, która zmienia świat

Nic nikomu nie musisz udowadniać. Masz prawo do miłości, seksu, intymności. Razem z ukochanym partnerem, z przystojniakiem, który wpadł Ci w oko. Z chłopakiem, z dziewczyną, z kilkoma osobami jednocześnie. Masz prawo żyć na swoich zasadach i dopóki nikogo nie krzywdzisz — nie musisz się z tego tłumaczyć. Dlaczego zatem tak często osobom z niepełnosprawnością ruchową to prawo się odbiera?

„Pełnosprawni w miłości” to projekt Fundacji Avalon, którego premiera miała miejsce w trakcie konferencji „SeksON” – o seksie osób z niepełnosprawnością ruchową. Razem z Marcinem zdecydowaliśmy się wziąć udział w projekcie, ponieważ wiemy, że nikomu nie musimy się tłumaczyć, ale jednocześnie często spotykamy się z brakiem wiedzy. Czasem nawet z jawną dyskryminacją.

Wokół par, w których jedna z osób ma niepełnosprawność, narosło wiele mitów. Krzywdzących stereotypów dotyczących rodzicielstwa, tego, czy mamy czucie, jak często chodzimy do lekarza, czy wolno nam odczuwać przyjemność… Tak, „czy nam wolno”, choć przecież każdy zasługuje na orgazm. Niepełnosprawność nie ma tu nic do rzeczy.

„Pełnosprawni w miłości”, bo niepełnosprawność mnie nie definiuje

Zapraszam Cię do zapoznania się z przepięknymi zdjęciami, które wykonała nam niesamowita ekipa — Patrycja i Tomasz z Sielanka Studio. Współpraca z nimi to były magiczna przygoda i wierzę, że poczujesz odrobinę tej magii, podziwiając nasze fotografie.

Niepełnosprawność nie jest przeszkodą w miłości. A jeśli czegoś nie wiesz — pamiętaj, że zawsze masz prawo pytać. To jest w porządku, gdy boisz się, że zrobisz komuś krzywdę albo nie wiesz, czy ma czucie i zadasz to pytanie. „Nie w porządku” jest dyskutowanie o tym z dala od osoby, której temat dotyczy, obgadywanie, robienie insynuacji i szufladkowanie. Każda niepełnosprawność jest inna i rozmowa jest podstawą komunikacji, zarówno w życiu, jak i w seksie. Ale pamiętaj też, że tak jak Ty masz prawo pytać, tak druga strona ma prawo nie chcieć Ci tej odpowiedzi udzielić.

#WyłączamyTabu #WłączamyWiedzę #Sekson2021

PS: nie byliśmy jedyną parą, która wzięła udział w wystawie (ale z uwagi na umowy publikuję tylko nasze zdjęcia). Chcesz zobaczyć inne pary, małżeństwa i rodziny biorące udział w wystawie „Pełnosprawni w miłości” sekson? Wpadnij na fanpage projektu Sekson (kliknij tutaj!) i śledź wpisy. Zdjęcia stopniowo się pojawiają.

2 komentarze

Leave a Comment

Skip to content