Sylwia Błach

projekt i wykonanie: Sylwia Błach

Laski, potrzebujemy Waszych CYCKÓW!
Zamknijcie oczy (te mentalne! musicie jakoś tekst czytać!) i wyobraźcie sobie… świat bez cycków. Świat bez cycków miziania, świat bez cycków podziwiania. Smutny to świat, prawda?Czemu więc regularnie do takiego świata dążycie zapominając o regularnym samobadaniu?!

Dziewczyny, nie będę straszyć Was śmiercią, bo śmierć to pojęcie tak abstrakcyjne i moment nieunikniony, że na mało kim robi prawdziwe wrażenie. Śmierć jest okrutna. Czasem przychodzi w tak zwanym właściwym momencie (choć nikt nigdy nie wie, który to moment – ponoć ten, gdy już jesteśmy bardzo, bardzo starzy, ale trzeba by spytać bardzo starych ludzi, czy też tak uważają). Częściej jednak przychodzi przedwcześnie. Bo o siebie nie dbamy.

Nie oszukuj się, spójrz w lustro i zadaj sobie pytanie: kiedy ostatni raz kontrolowałaś piersi? A jeśli coś w nich wyczułaś – jak długo zwlekałaś z pójściem do lekarza, z nadzieją, że to minie?

Choć na co dzień jesteśmy superbohaterkami, kobietami robiący milion rzeczy na raz, zarządzamy domem i firmą, dbamy o rodzinę, to w kwestii własnego zdrowia jesteśmy zbyt często ignorantkami.

Przerabiałam to. Dwie operacje guza piersi to nie jest rzecz, która po człowieku spływa. I choć jestem jedną z tych szczęściar, które miały tylko włókniaka – twór niegroźny, acz wymagający usunięcia – to co jakiś czas myślę o tych wszystkich kobietach, które tego szczęścia nie miały.

Pamiętajcie: nie każdy guz jest rakiem! Ale każdy guz należy zbadać i kontrolować!

Dlatego dziś przychodzę do Was z apelem i jednocześnie zaproszeniem, ponieważ wraz z marką Panache i Stowarzyszeniem Polskie Amazonki Ruch Społeczny potrzebujemy Waszych CYCKÓW!

Już 1. października (tak, za tydzień!) o godzinie 14.00 na Błoniach przy Stadionie Narodowym odbędzie się próba pobicia światowego rekordu Guinnesa w samobadaniu piersi DOTYKAJ WYGRYWAJ!

Spokojnie, nikt nie będzie kazał Ci się rozbierać – ale będziesz miała okazję nauczyć się jak poprawnie wykonać samobadanie, a potem ramię w ramię ze mną i pozostałymi ambasadorkami projektu wykonać symboliczne badanie, by pobić rekord Guinnesa! Pomyśl: nie dość, że zdrowie, to jeszcze fejm – myślałaś kiedykolwiek, że Twoje nazwisko pojawi się w tej kultowej księdze? 😉

Poprzedni rekord wynosi 2790 kobiet, więc potrzebujemy przynajmniej jednej więcej. Zabieraj ze sobą przyjaciółkę, dziewczynę, siostrę, matkę, babcię, prababcię, córkę, czy ulubioną nauczycielkę! Niech będzie nas jak najwięcej, bo walczymy o coś naprawdę ważnego!

Zbiórkę zaczynamy o godzinie 13., dlatego przybywaj czym prędzej i najlepiej z torbą pełną starych, źle dopasowanych staników. Do re(cyc)lingu z nimi!

Przy okazji bicia rekordu odbędzie się akcja re(cyc)lingu, w trakcie której będziesz mogła oddać swój zużyty stanik i otrzymać zniżkę o wartości 20 zł na nowy, dobrze dopasowany biustonosz Panache. Ja je uwielbiam – i piszę to nie tylko dlatego, bo jestem ich ambasadorką – te staniki są naprawdę MEGA wygodne! Tobie też polecam!

Nie możesz przybyć? Nic straconego! Z akcji re(cyc)lingu możesz skorzystać przez cały październik w salonach bieliźnianych w całej Polsce współpracujących z marką Panache. Adresy sklepów znajdziesz na stronie www.dotykamwygrywam.pl

Ale zaraz, jak to nie możesz? Wierzę, że zepniesz poślady, wypniesz biust i dumnie przybędziesz, choćby świat miał się skończyć. Potrzebujemy Ciebie! Zresztą, zobacz klip i sama się przekonasz!

A jeśli chcesz okazać swoje poparcie dla akcji – zrób to w social media. Oficjalny hashtag wydarzenia to: #DOTYKAMWYGRYWAM Dodaj zdjęcie, dodaj post, nagraj filmik, napisz na blogu o akcji czy po prostu daj lajka wydarzeniu na fejsbuniu. Pokażmy, że nam, kobietom, zależy na naszym zdrowiu i zachęćmy te wszystkie leniuszki codzienne, do regularnego samobadania.

Guz to nie wyrok!


Do zobaczenia w Warszawie!

2 komentarze

 • Anonimowy

  Widziałem reportaż wczoraj o Pani w telewizji. Chciałem się zapytać w jakich językach Pani programuje? Sam myślę nad nauką programowania 🙂 Pozdrawiam

  • blach

   A mogę spytać na jakim kanale? 😀 Akurat, że wczoraj coś będzie, to nie wiedziałam i z chęcią bym zobaczyła.
   Na studiach liznęłam każdego z języków, ale moją działką są przede wszystkim gry więc C# pod Unity3D oraz Javascript (choć złośliwi twierdzą, że to nie język). Poza tym od kilku miesięcy uczę się czystego C++. A w jakim kierunku chciałby Pan iść? Widziałam w sieci fajną grafikę-diagram – w zależności od wybieranych odpowiedzi na pytania (czy chcesz zarabiać dużo, czy nauczyć się szybko itd.), podpowiadał, który język jest najlepszy do nauki.

Leave a Comment

Skip to content