podróże | wydarzenia

Laski, potrzebujemy Waszych CYCKÓW!
Zamknijcie oczy (te mentalne! musicie jakoś tekst czytać!) i wyobraźcie sobie… świat bez cycków. Świat bez cycków miziania, świat bez cycków podziwiania. Smutny to świat, prawda?Czemu więc regularnie do takiego świata dążycie zapominając o regularnym samobadaniu?!

Dziewczyny, nie będę straszyć Was śmiercią, bo śmierć to pojęcie tak abstrakcyjne i moment nieunikniony, że na mało kim robi prawdziwe wrażenie. Śmierć jest okrutna. Czasem przychodzi w tak zwanym właściwym momencie (choć nikt nigdy nie wie, który to moment – ponoć ten, gdy już jesteśmy bardzo, bardzo starzy, ale trzeba by spytać bardzo starych ludzi, czy też tak uważają). Częściej jednak przychodzi przedwcześnie. Bo o siebie nie dbamy.

Nie oszukuj się, spójrz w lustro i zadaj sobie pytanie: kiedy ostatni raz kontrolowałaś piersi? A jeśli coś w nich wyczułaś – jak długo zwlekałaś z pójściem do lekarza, z nadzieją, że to minie?

Choć na co dzień jesteśmy superbohaterkami, kobietami robiący milion rzeczy na raz, zarządzamy domem i firmą, dbamy o rodzinę, to w kwestii własnego zdrowia jesteśmy zbyt często ignorantkami.

Przerabiałam to. Dwie operacje guza piersi to nie jest rzecz, która po człowieku spływa. I choć jestem jedną z tych szczęściar, które miały tylko włókniaka – twór niegroźny, acz wymagający usunięcia – to co jakiś czas myślę o tych wszystkich kobietach, które tego szczęścia nie miały.

Pamiętajcie: nie każdy guz jest rakiem! Ale każdy guz należy zbadać i kontrolować!

Dlatego dziś przychodzę do Was z apelem i jednocześnie zaproszeniem, ponieważ wraz z marką Panache i Stowarzyszeniem Polskie Amazonki Ruch Społeczny potrzebujemy Waszych CYCKÓW!

Już 1. października (tak, za tydzień!) o godzinie 14.00 na Błoniach przy Stadionie Narodowym odbędzie się próba pobicia światowego rekordu Guinnesa w samobadaniu piersi DOTYKAJ WYGRYWAJ!

Spokojnie, nikt nie będzie kazał Ci się rozbierać – ale będziesz miała okazję nauczyć się jak poprawnie wykonać samobadanie, a potem ramię w ramię ze mną i pozostałymi ambasadorkami projektu wykonać symboliczne badanie, by pobić rekord Guinnesa! Pomyśl: nie dość, że zdrowie, to jeszcze fejm – myślałaś kiedykolwiek, że Twoje nazwisko pojawi się w tej kultowej księdze? 😉

Poprzedni rekord wynosi 2790 kobiet, więc potrzebujemy przynajmniej jednej więcej. Zabieraj ze sobą przyjaciółkę, dziewczynę, siostrę, matkę, babcię, prababcię, córkę, czy ulubioną nauczycielkę! Niech będzie nas jak najwięcej, bo walczymy o coś naprawdę ważnego!

Zbiórkę zaczynamy o godzinie 13., dlatego przybywaj czym prędzej i najlepiej z torbą pełną starych, źle dopasowanych staników. Do re(cyc)lingu z nimi!

Przy okazji bicia rekordu odbędzie się akcja re(cyc)lingu, w trakcie której będziesz mogła oddać swój zużyty stanik i otrzymać zniżkę o wartości 20 zł na nowy, dobrze dopasowany biustonosz Panache. Ja je uwielbiam – i piszę to nie tylko dlatego, bo jestem ich ambasadorką – te staniki są naprawdę MEGA wygodne! Tobie też polecam!

Nie możesz przybyć? Nic straconego! Z akcji re(cyc)lingu możesz skorzystać przez cały październik w salonach bieliźnianych w całej Polsce współpracujących z marką Panache. Adresy sklepów znajdziesz na stronie www.dotykamwygrywam.pl

Ale zaraz, jak to nie możesz? Wierzę, że zepniesz poślady, wypniesz biust i dumnie przybędziesz, choćby świat miał się skończyć. Potrzebujemy Ciebie! Zresztą, zobacz klip i sama się przekonasz!

A jeśli chcesz okazać swoje poparcie dla akcji – zrób to w social media. Oficjalny hashtag wydarzenia to: #DOTYKAMWYGRYWAM Dodaj zdjęcie, dodaj post, nagraj filmik, napisz na blogu o akcji czy po prostu daj lajka wydarzeniu na fejsbuniu. Pokażmy, że nam, kobietom, zależy na naszym zdrowiu i zachęćmy te wszystkie leniuszki codzienne, do regularnego samobadania.

Guz to nie wyrok!


Do zobaczenia w Warszawie!

Jeśli podoba Ci się ten tekst, proszę podziel się ze znajomymi!

2 komentarze

 • Anonimowy

  Widziałem reportaż wczoraj o Pani w telewizji. Chciałem się zapytać w jakich językach Pani programuje? Sam myślę nad nauką programowania 🙂 Pozdrawiam

  • blach

   A mogę spytać na jakim kanale? 😀 Akurat, że wczoraj coś będzie, to nie wiedziałam i z chęcią bym zobaczyła.
   Na studiach liznęłam każdego z języków, ale moją działką są przede wszystkim gry więc C# pod Unity3D oraz Javascript (choć złośliwi twierdzą, że to nie język). Poza tym od kilku miesięcy uczę się czystego C++. A w jakim kierunku chciałby Pan iść? Widziałam w sieci fajną grafikę-diagram – w zależności od wybieranych odpowiedzi na pytania (czy chcesz zarabiać dużo, czy nauczyć się szybko itd.), podpowiadał, który język jest najlepszy do nauki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Chcesz być na bieżąco z nowościami na mojej stronie?


Maila dostaniesz maksymalnie raz w tygodniu, zwykle rzadziej! Przyślę Ci informacje o najnowszych
wpisach i artykułach, podzielę się wiedzą lub poinformuję o konkursie. Zero spamu, same konkrety,
byśmy zawsze mogli być w kontakcie!

shares
Skip to content