Sylwia Błach

projekt i wykonanie: Sylwia Błach

Modelled by Role Models – Nowy Wymiar Piękna Panache

Wiosna 2016. Dostaję wiadomość. Zakwalifikowałam się do półfinału ogólnoświatowego konkursu Modelled by Role Models Nowy Wymiar Piękna Panache. Nie wierzę w to, informacja zupełnie do mnie nie dociera. W głowie tłucze się myśl, że to pomyłka. Jednak to dzieje się naprawdę.

Nie pamiętam dokładnie dnia, gdy otrzymałam informację o tym, że jestem w gronie piętnastu kobiet z całego świata, które jury doceniło za postawę, styl bycia, osobowość, to co robią dla innych. Pamiętam jednak szok, który przeżyłam i zamieszanie, które wtedy się zaczęło.
Kolejny etap – głosowanie Internautów. Nie mam w zwyczaju dążyć do celu po trupach, ale też nigdy nie odpuszczam na wstępie. Informacja trafiła do sieci. Viralowo rozprzestrzeniła się po różnych portalach. Poprosiłam Was o głosy, a konkursem zainteresowały się media. Przeżyłam niesamowitą przygodę reklamując konkurs w Polsacie czy spotykając ludzi, którzy mi kibicowali. Szczęśliwa, usatysfakcjonowana, wiedząc, że zrobiłam, co mogłam, spodziewałam się, że to już koniec.
A to był dopiero początek przygody…
Dziś już mogę powiedzieć to oficjalnie: trafiłam do finałowej szóstki! Dzięki głosom Internautów to właśnie ja zostałam tą kobietą, którą uznano za Wzorzec do Naśladowania. Dziękuję Wam wszystkim za to, że uznaliście, że zasługuję na ten tytuł – to niesamowite wyróżnienie, którego się nie spodziewałam. Dziękuję, że poświęciliście swój czas, by na mnie zagłosować, a także by podać moją kandydaturę dalej. Jesteście niesamowici! 

Nadal jest to dla mnie jak sen. Boję się, że nagle się obudzę. Ale przygoda od kilku miesięcy trwa. I jest niesamowita! 
W maju pojechałam po raz pierwszy do Londynu. Pisałam o tej przygodzie – o, TUTAJ. Jednak choć już wtedy strasznie chciałam się z Wami podzielić tą radosną nowiną – milczeć musiałam. Wzięłam więc udział w sesji zdjęciowej, znalazłam też czas na zwiedzanie. Wystąpienie w bieliźnie było dla mnie niezwykłym doświadczenie – lubię siebie, ale znam swoje mocne i słabe strony i uważam, że ubrania są po to, by podkreślać to co w nas najfajniejsze, a to co mniej – maskować odpowiednio. Tym razem jednak musiałam pokazać więcej niż zwykle. 
Czy się stresowałam? Jasne! Jednak nie tyle samymi zdjęciami, co filmem, który w trakcie kampanii jest nagrywany. O ile przed aparatem czuję się w miarę swobodnie, o tyle kamera to dla mnie zupełnie inna bajka. W takiej sytuacji człowiek nie ma wyjścia – musi spiąć się i dać z siebie wszystko. Tak też zrobiłam.
Sesja się skończyła, kamera została wyłączona, każdy wrócił do domu… I choć z zewnątrz może się wydawać, że okres oczekiwania na inaugurację kampanii, jest najspokojniejszym czasem – to właśnie wtedy trwają wszystkie przygotowania. Zdjęcia są wybierane, nagrania montowane, wywiady pisane. 
Odliczaliśmy dni do inauguracji. 6go września świat miał zawrzeć. A ja i pozostałe finalistki ujrzeć efekty naszej pracy. 6go września projekt Modelled by Role Models Nowy Wymiar Piękna Panache został oficjalnie otwarty! A wszystko to w trakcie konferencji w Londynie, wśród dziennikarzy z największych czasopism. Delektując się wspaniałym jedzeniem podziwialiśmy filmy na ekranie. Otoczeni zapachem kwiatów, dyskutowaliśmy o projekcie.
Izabela Sakutova, właścicielka marki So Chic odpowiedzialna z dystrybucję Panache w Polsce, mówiła tak: „Panache jest dumne z możliwości współpracy z sześcioma inspirującymi kobietami, których osiągnięcia przewyższają ich zewnętrzne piękno. Sześć kobiecych wzorców, wybranych przez internautów, wygląda olśniewająco w bieliźnie Panache. Mamy nadzieję, że kampania zainspiruje kobiety do czucia się komfortowo we własnym ciele i do bycia pewnymi siebie w spełnianiu swoich marzeń.”
Bo wiecie – marzenia się spełniają. Trzeba tylko bardzo tego chcieć i mieć odwagę oraz upór, by o nie zawalczyć. A także pokorę i odrobinę rozsądku, by w tej gonitwie się nie zatracić i zawsze pamiętać co jest dla nas ważne.
Tak jak to robię ja i pozostałe finalistki akcji. Poniżej przedstawiam Wam sylwetki każdej z nich – przeczytajcie. Jestem zaszczycona, że poznałam te dziewczyny. Każda z nas robi coś innego, ale łączy nas to, że działamy prosto z serca. Dla mnie każda z nich stała się wzorcem do naśladowania #MyRoleModel. Mam nadzieję, że i Was one tak zafascynują.

Anja Loven

Anja jest duńską wolontariuszką, która porzuciła swoją pracę w sprzedaży detalicznej w 2011 roku, aby spędzić trzy miesiące jako sanitariuszka w Afryce. W 2013 roku Anja zdecydowała się sprzedać wszystko, co posiada i przeprowadziła się do Nigerii, gdzie założyła African Children’s Aid Education and Development Foundation (Fundację na rzecz wspierania edukacji i rozwoju Afrykańskich dzieci). Słynna fotografia ukazująca Anję podającą wodę i herbatniki zagłodzonemu małemu chłopcu obiegła cały świat i pomogła zebrać ponad milion dolarów dla ACAEDF. 

Elly Mayday

Elly jest urodzoną w Kanadzie modelką plus size, która promuje akceptację swojego ciała bez względu na to, jak ono wygląda i w jakim jest rozmiarze. W wieku 25 lat u Elly zdiagnozowano raka jajnika. W okresie tym pracowała jako stewardessa oraz dobrze zapowiadająca się modelka plus size. Pomimo tego, że jej dorosłe życie dopiero się rozpoczynało, rokowania nie były dobre. Jednak Elly postanowiła się nie poddawać i zamiast tego w dalszym ciągu, pomimo wyraźnych blizn i braku włosów, uczestniczyła w sesjach zdjęciowych. Jedna z sesji, przedstawiająca Elly z podniesionym podbródkiem, łysą głową oraz blizną biegnącą przez całą długość brzucha, zyskała szczególny rozgłos.

Jayne Hurditch

Organizacja charytatywna „Amy’s House” z siedzibą w Sheffield została założona w 2003 roku przez rodziców Jayne, Maurice i Meriel Littlewood. Ich najmłodsza wnuczka, Molly, urodziła się niepełnosprawna, przez co na własne oczy zobaczyli trudności, z jakimi zmagała się ich córka, Jayne Hurditch, opiekując się Molly. Niestety, starsza córka Jayne, Amy, zmarła w 1999 roku po zarażeniu się posocznicą meningokokową. Po tym druzgocącym wydarzeniu, rodzina założyła „Amy’s House” ku czci Amy. „Amy’s House” pomaga rodzicom oraz opiekunom dzieci z niepełnosprawnościami poprzez oferowanie weekendowych odpoczynków z wykwalifikowaną obsługą. Pomaganie rodzicom i dzieciom motywuje Jayne, gdyż sama dobrze pamięta swoje własne zmagania kiedy była w podobnej sytuacji. 

Eliza Rebeiro
Jako założycielka fundacji Lives Not Knives Eliza stara się powstrzymywać młodych ludzi przed wstępowaniem do gangów oraz grup nożowników. Swoją działalność rozpoczęła dzięki koszulkom z nadrukami „Lives not Knives”. W późniejszym terminie zaczęła prowadzić pogadanki w urzędach miast oraz starostwach gmin. Eliza na co dzień pracuje z młodymi przestępcami, którzy mieli powiązania z gangami lub grupami nożowników. W jej spotkaniach uczestniczyło do tej pory około 10.000 młodych ludzi. Dodatkowo Eliza wsparła 300 młodych ludzi w usamodzielnieniu się i podjęciu zatrudnienia.

Emily Findlay

Emily jest osobą, która przezwyciężyła nerwiaka płodowego, zdiagnozowanego w wieku 14 lat. Emily, która pokonała raka, a teraz zmaga się z jego nawrotem, pomimo wszystko pomaga dzieciom, nastolatkom ich rodzicom, którzy przechodzą przez podobne doświadczenia i walczy o poprawę poziomu usług szpitalnych zbierając setki tysięcy funtów poprzez organizację licznych akcji charytatywnych.

I dla porządku moja historia:

Sylwia Błach

Sylwia jest polską blogerką, pisarką oraz programistką komputerową. Choć od najmłodszych lat korzysta z wózka inwalidzkiego, nic nie jest w stanie powstrzymać jej przed gonieniem za marzeniami i motywowaniem innych. Poprzez swoje inspirujące blogi, jak i bycie ambasadorką osób niepełnosprawnych, promuje zmianę wizerunku osób z niepełnosprawnością w Polsce. Pracuje również przy wyborach Miss Polski na wózku oraz jest w trakcie przygotowań do organizacji konkursu Miss Świata na wózku, który odbędzie się w 2017 roku. Sylwia pracowała także dla agencji Butterfly Agency Models, która zachęca kobiety z i bez niepełnosprawności do pokazywania swojego piękna bez względu na figurę, stan zdrowia czy rozmiar.
Jestem dumna, że wzięłam w tym wszystkim udział. Przygoda się zaczęła – wkrótce ruszamy z kolejnymi akcjami, o których będę Was tutaj na bieżąco informować. Póki co zostawiam Was ze zdjęciami z akcji i filmami. Jeśli chcecie więcej – koniecznie wejdźcie na stronę www.NowyWymiarPiekna.pl Czekam też na komentarze z odpowiedzią na podstawowe pytanie: 
kto jest Twoim wzorcem do naśladowania?

www.NowyWymiarPiekna.pl
@lovePanache
#MyRoleModel

31 komentarzy

Leave a Comment

Skip to content