Sylwia Błach

projekt i wykonanie: Sylwia Błach

Projekt Zombiefilia

Zombie nadchodzą… Ich rozpadające się ciała zdobią chodniki, a wyciągnięte ręce pragną zniewolić. Śmiertelny uścisk i świeży mózg – oprzesz się tej kuszącej propozycji?

„Zombiefilia” to projekt, który ma udowodnić Polakom, że żywe trupy w naszym kraju także mają się całkiem nieźle. To roboczy tytuł antologii, która ukaże się w formie darmowego ebooka i na zawsze odmieni (nie)żywy świat. To także pełnowartościowy produkt, o intrygującej okładce i numerze ISBN, tak ważnym w dzisiejszych czasach, czasach, w których praktycznie każdy może coś wypuścić w sieci. I, co najistotniejsze, „Zombiefilia” to konkurs. Na opowiadanie o tematyce zombie, oczywiście.

Zwycięskie prace znajdą się wśród tekstów znakomitych autorów. Mrok, zło i akcję zapewnią Czytelnikom między innymi Dawid Kain, Magdalena Kałużyńska, Krzysztof Dąbrowski… I wielu innych. Pojawię się tam także ja z moim tekstem o żywym umarłym, który ma całkiem poważny problem. Ci, którzy śledzą dokładnie mój Instagram, mieli nawet okazję podejrzeć fragment tekstu i zobaczyć jak idą mi nad nim prace. Jak zwykle nie mogę się doczekać publikacji!

Pora więc i Was zaprosić do udziału w tym projekcie! Kto tylko pisać potrafi, niech próbuje! A teraz oddaję głos informacjom oficjalnym! Do zobaczenia na kartach antologii zombie!

KONKURS NA OPOWIADANIEWidziałeś wszystkie filmy George’a A. Romero? Uważasz, że „The Walking Dead” to najlepsza seria na świecie, a poradniki Maxa Brooksa powinny być czytane dzieciom na dobranoc? Pod podłogą masz schron ze składem amunicji, a w garażu trzymasz samochód z kuloodpornymi szybami i drutem kolczastym na zderzakach? Jeśli tak – ten konkurs jest dla Ciebie!

Pisarze grozy z całej Polski postanowili połączyć siły i stworzyć pierwszą rodzimą antologię opowiadań poświęconą nieumarłym hordom. Niełatwe to zadanie – bo trzeba stawić czoła nie tylko żywym trupom, ale także wymaganiom czytelników. Mamy tu przecież do czynienia z tematem niezwykle popularnym. Postaramy się uczynić z naszej antologii czarnego konia rodzimego horroru, który wejdzie na salony jako pionierskie doświadczenie w tematyce zombie. Ponieważ jednak każdą armię można dodatkowo wzmocnić, a siły ognia nigdy za wiele – z radością chcielibyśmy powitać Was w naszych szeregach!

Konkurs „Zombiefilia: Napiszmy razem pierwszą polską antologię o zombie” to szansa, by opublikować opowiadanie w towarzystwie znanych nazwisk polskiej sceny horroru. To także okazja, by pomóc rozwinąć podgatunek zombie w naszym kraju. Zapraszamy do współpracy zarówno autorów początkujących, jak i tych z wieloletnim doświadczeniem. Pomóżcie nam stworzyć zbiór doskonały – taki, o jakim marzą fani tematyki zombie na całym świecie!

Przeczytamy wszystkie przysłane do nas prace. Nie ma w naszej ekipie cenzorów – niezależnie od tego, jak mroczna i okrutna, bądź też szalona i komiczna jest Wasza wizja, macie szansę na zwycięstwo. Interesują nas żywe trupy w wydaniu klasycznym, komiksowe opowieści z pogranicza bizarro i komedii, a także ostre eksperymenty na polu horroru ekstremalnego. Zapraszamy!

Antologia będzie darmowa i ukaże się w sieci w formie elektronicznej. Organizatorzy zapewniają promocję publikacji i specjalne podziękowania dla laureatów zamieszczone we wstępie do wydania. Chętnych prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu.

REGULAMIN KONKURSU LITERACKIEGO „ZOMBIEFILIA: NAPISZMY RAZEM PIERWSZĄ POLSKĄ ANTOLOGIĘ O ZOMBIE”

Wyboru zwycięskich prac dokona Jury w składzie: Paweł Waśkiewicz, Karol Mitka, Paulina Kuchta i Artur Kuchta

Ostateczny termin przesyłania opowiadań: do 22 maja 2013 roku.

Warunki uczestnictwa w konkursie:
1. Opowiadania konkursowe należy przesłać na adres mailowy zombiefilia.konkurs@gmail.com w formacie *doc lub *rtf z dopiskiem „Antologia – konkurs”.
2. Dopuszczalny limit objętości prac wynosi do 40 tys. znaków ze spacjami. Czcionka: Times New Roman lub Arial, rozmiar 12. Każdy autor może nadesłać jedną pracę.
3. Opowiadania nadesłane na konkurs muszą być pracami własnymi, napisanymi w języku polskim, nigdzie wcześniej niepublikowanymi, zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej.
4. Uczestnik konkursu powinien w załączonej pracy i w mailu podać swoje dane kontaktowe: imię i nazwisko, adres, adres e-mail oraz telefon. Dane posłużą tylko do kontaktu organizatora z uczestnikiem konkursu. Prace niepodpisane, anonimowe, nie będą brane pod uwagę.
5. Autor wysyłając opowiadanie oświadcza, że przysługuje mu prawo majątkowe i osobiste do nadsyłanego utworu.
6. Naruszenie przez uczestnika konkursu któregokolwiek z warunków konkursu oznaczać będzie niezakwalifikowanie pracy do konkursu i utratę prawa do nagrody (publikacji w antologii).

Wyniki konkursu i nagrody:
1. Jury wyłoni zwycięzców spośród nadesłanych tekstów.
2. Główną nagrodą w konkursie jest publikacja w antologii poświęconej tematyce zombie. Antologia ta ukaże się w roku 2013 w formie darmowego e-booka i będzie promowana przez organizatorów konkursu w sieci. Oprócz zwycięzców konkursu w antologii pojawią się opowiadania pracujących przy projekcie autorów grozy.
3. Ogłoszenie wyników nastąpi na stronie konkursu, najwcześniej 4 czerwca 2013 r.
4. W konkursie wyłonionych zostanie trzech laureatów. Organizator zastrzega sobie jednak prawo do przyznania wyróżnień i skontaktowania się z wybranymi autorami. Prace laureatów zostaną specjalnie wyróżnione we wstępie do antologii.
5. Jury ma również prawo do nieprzyznania nagród.
6. Decyzja Jury co do wskazania laureatów konkursu jest ostateczna.

Postanowienia końcowe:
1. Uczestnik nadsyłając pracę na konkurs, wyraża zgodę na niezbędne poprawki redaktorskie w tekście oraz na publikację nagrodzonych opowiadań w antologii.
2. Biorąc udział w konkursie uczestnik akceptuje jego regulamin.
3. Organizator zastrzega sobie prawo zmiany niniejszego regulaminu.


FANPAGE KSIĄŻKI

2 komentarze

    • blach

      Na pewno, na pewno, właściwie jestem już na etapie ostatnich poprawek – choć tak ostro jak w "Gorefikacjach" nie będzie 😉 Miło wiedzieć, że "Dwa słowa" się komuś spodobały ^^

Leave a Comment

Skip to content