Sylwia Błach

projekt i wykonanie: Sylwia Błach

Wampiry, potwory, upiory i inne nieziemskie stwory – już w sprzedaży!

Sylwia Błach blog
Oto i ona! „Wampiry, potwory, upiory i inne nieziemskie stwory” to moja najnowsza książka, która ukazała się na rynku nakładem Wydawnictwa Albus. Za przepiękne ilustracje odpowiada Paulina Daniluk.
harpie co to pochodzenie
„Wampiry, potwory, upiory i inne nieziemskie stwory” to książka dla dzieci, przy której dobrze będzie się bawił każdy czytelnik, niezależnie od wieku. Każdy z rozdziałów poświęcony jest jednemu, wybranemu stworowi. Spotkasz tam wampiry, gargulce, harpie, gremliny, krasnoludki i wiele innych. Przeprowadzę cię przez ich świat, opowiem skąd się stwór wziął i dlaczego ludzie w niego wierzyli. Zajrzymy razem na karty mitologii, wysłuchamy historii opowiadanych przy ognisku, w końcu wejdziemy do Internetu, by odkryć historie współczesnych potworów.

kraken historia mitologia
Każdy z rozdziałów został napisany lekkim, przystępnym językiem, by dziecko z łatwością mogło zrozumieć historyczne zawiłości. Jednocześnie w niektórych rozdziałach pojawia się króciutki słowniczek, wyjaśniający trudniejsze słowa i poszerzający zasób słów dziecka. Najfajniejsze jednak w tym wszystkim są…

historie o krasnoludkach
…drabble! W każdym z rozdziałów znajduje się drabble, czyli opowiadanie równo na sto słów: nigdy mniej, nigdy więcej. Dzięki drabble’om poznamy przygody naszych bohaterów: pełne zwrotów akcji i humoru. Jakie problemy ma olbrzymka w XXI wieku? O czym marzy pewien koń? Kto czai się na brzegu jeziora? Tego wszystkiego dowiesz się czytając te opowieści.

historia pegaza
W tym miejscu muszę też wspomnieć o ilustracjach Pauliny. Jako autorka sama do końca nie wiedziałam jak książka będzie wyglądać, ale efekt przerósł moje najśmielsze oczekiwania! Piękne grafiki utrzymane w odcieniach szarości, gdzieniegdzie przeplatane kolorowym akcentem, absolutnie trafiły w mój gust. Duży format (220×300 milimetrów!), twarda oprawa i 136 stron sprawiają, że książka pięknie wygląda na półce każdego bibliofila.

Sylwia Błach książki
Książkę „Wampiry, potwory, upiory i inne nieziemskie stwory” możesz kupić nakładem Wydawnictwa Albus w dobrych księgarniach i w Internecie. Dostępna jest zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej. Książka niedawno się ukazała, więc w wielu miejscach można znaleźć korzystne zniżki – polecam poszperać!

opowiadanie o kosmitach
„Wampiry, potwory, upiory i inne nieziemskie stwory” to książka, która bawi w każdym wieku! Gorąco zachęcam do zapoznania się z tą pozycją.

   

albus wydawca książki

4 komentarze

Leave a Comment

Skip to content