Sylwia Błach

projekt i wykonanie: Sylwia Błach

Casual business, czyli jak się ubrać na targi mody

Nie lubię ograniczeń w wyglądzie. Mój styl ma za zadanie podkreślać moją osobowość, kreatywność. Stylizacja to dla mnie forma ekspresji. Jednocześnie wiem jak wielką rolę ubiór odgrywa w kreowaniu wizerunku. Odpowiedni wygląd jest szczególnie ważny w sytuacjach biznesowych. Wtedy stawiam na styl, który można określić jako „casual business”. Jeśli tak jak ja, szukasz inspiracji jak się ubrać na targi mody, pracy czy inne oficjalne wydarzenie – tutaj ją znajdziesz.

Zacznijmy od podstaw: na różnego roddzaju targi jeździmy coś załatwić. Czasem szukamy pracy, czasem uczelni, kiedy indziej chcemy poznać ludzi z tej samej branży i nawiązać kontakty. Bardzo ważne jest by w takiej sytuacji zaprezentować się jak najlepiej. Pierwsze wrażenie to podstawa – choć nie należy oceniać człowieka po tym jak wygląda, od naszego wizerunku często zależy „lekkość” rozmowy, którą poprowadzimy.

Byłam na Targach Mody w Poznaniu!

W tym roku miałam przyjemność odwiedzić Targi Mody, które szczegółowo opisałam w dwóch postach (kliknięcie w tytuły przeniesie do odpowiednich artykułów): Pokazy mody w Poznaniu, czyli relacja z wieczoru branżowego Targów Mody oraz Czy warto jechać na Targi Mody Poznań? W każdym z tych tekstów podkreślałam, że kluczową rolą targów jest nawiązywanie relacji.

jak się ubrać casual bussiness

Jeśli nie wiemy jak się ubrać na targi, wybierzmy jedną z możliwości: klasyczny ubiór biznesowy lub swobodną elegancję. Ja postawiłam na to drugie z dwóch powodów:
1. Lubię wyrażać siebie poprzez ubiór i choć klasyka też daje takie możliwości, to nadal zbyt mocno mnie ogranicza.
2. Prezentowałam się jako blogerka modowa, czyli ktoś, kto zajmuje się modą. Nie mogłam wyglądać jak z ulotki pt. „jak się ubrać do pracy”, bo byłabym nieautentyczna.

Zawsze bądź sobą!

I tutaj padło kolejne ważne słowo: autentyczność. Mając najpiękniejsze ubrania, ale nie czując się w nich sobą – jest się na straconej pozycji. Pewności siebie nic nie zastąpi, a ciężko ją uzyskać czując się niekomfortowo.

jak się ubrać na targi mody bussiness dress code

Czym się charakteryzował mój ubiór? Wybrałam jeden stonowany kolor: czarny (kto śledzi moją stronę od dawna, ten wie, że noszę dużo czerni). Zamiast zabawy kolorami, zdecydowałam się pobawić fakturami: materiał bluzki przypomina zamsz, a żakiet wykonany jest z eko skóry. Chciałam wyglądać profesjonalnie, ale też trochę rockowo – wiecie, jak pewna siebie ostra laska, którą jestem (tu powinnam wstawić roześmianą emotkę, ale z zasady na tym blogu emotek nie używam). Stąd sznurowane buty na obcasie i dwa łańcuszki.

Jak się ubrać na targi mody i inne?

Zachęcam do eksperymentowania z różnymi stylami. Ja w tym zestawieniu czułam się swobodnie, ale zachowałam profesjonalizm. Jeśli więc nie wiesz jak się ubrać na targi, postaw na proste fasony, jeden kolor, zabaw się tkaninami i… głowa do góry, ruszasz na podbój świata! To będzie fajna przygoda!

jak się ubrać na targi pracy

Mam na sobie: klasyczne czarne spodnie Zara || luźną koszulkę ze sztucznego zamszu Zara || żakiet z ekoskóry Mohito || okulary kocie oczy Reserved || trójkątne metalowe kolczyki Apart

Leave a Comment

Skip to content