Sylwia Błach

projekt i wykonanie: Sylwia Błach

Chcemy Komfortek w całej Polsce!

Kilka dni temu ogłosiłam na mediach społecznościowych, że zostałam oficjalnie ambasadorką na Wielkopolskę projektu Komfortek realizowanego przez koalicję Przewijamy Polskę. Ale co to właściwie jest ta cała Komfortka?!

Co to jest Komfortka?

Komfortka to pomieszczenie higieniczne umożliwiające osobie z niepełnosprawnością bądź z ograniczoną mobilnością wymienić środki higieniczne, na przykład pampersa. W pomieszczeniu nazywanym Komfortką znajduje się leżanka, zlew i odpowiednio duży kosz na śmieci. W idealnie zaprojektowanej Komfortce ponadto powinien znaleźć się podnośnik, zwykła toaleta, a leżanka powinna mieć regulowaną wysokość. Dzięki tym udogodnieniom niezależnie od poziomu sprawności, każdy będzie mógł wyjść z domu i w razie potrzeby skorzystać z łazienki.

Celowo używam słowa „łazienka”, ponieważ Komfortka to w pewnym sensie idealna toaleta dla osoby z niepełnosprawnością – zawiera wszystkie niezbędne elementy umożliwiające załatwienie potrzeb higienicznych w komfortowych warunkach.

Koalicja Przewijamy Polskę

W skład koalicji Przewijamy Polskę wchodzą:
– Stowarzyszenie Żurawinka (Poznań),
– Fundacja Mali Siłacze (Kraków),
– Lubelskie Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych Sejmik Wojewódzki (Lublin),
– Fundacja Integracja (Warszawa),
– Fundacja Nieodkładalni.

Ambasadorowie projektu Komfortka na Wielkopolskę

W czwartek, w trakcie uroczystego spotkania uświęconego wideokonferencją z Pierwszą Damą, przyznano tytuły ambasadorów projektu Komfortka w Wielkopolsce. Wyróżnienie otrzymali:
– Sylwia Błach (to ja!),
– Agnieszka Kubicka (Fundacja Wózkowicze),
– Sebastian Mankiewicz (Fundacja Wózkowicze),
– Aga Nowak,
– Jeremi Boczko.

Wszystkim serdecznie gratuluję i cieszę się, że razem możemy wpłynąć na dostępność toalet i powstawanie kolejnych Komfortek!

Dlaczego tworzenie dostępnych łazienek jest takie ważne?

Kliknij i przeczytaj mój feletion dla magazynu Integracja i obejrzyj materiały filmowe, które powstały z okazji wręczenia tytułów ambasadorów: W POGONI ZA KOMFORTKĄ.

Leave a Comment

Skip to content