Sylwia Błach

projekt i wykonanie: Sylwia Błach

Lubisz audiobooki? Czytasz grozę? Relacja ze spotkania poświęconego projektowi #SyndromRiddocha

Literatura grozy i pokrewna przeżywa renesans – coraz większa liczba autorów publikuje powieści, ale też spotyka się ze swoimi czytelnikami. Groza staje się modna, a to dzięki rosnącej jakości: współczesne polskie książki grozy cechuje coraz wyższa jakość wydania i coraz szerszy wybór tematyczny. O rosnącej popularności horroru świadczy choćby fakt, że już nie tylko autorzy niszowi po nią sięgają – wystarczy spojrzeć na Remigiusza Mroza, który niedawno wydał horror. Różnorodność podgatunków w grupie horrorów sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Razem z Tomkiem Sosnowskim postanowiliśmy wyjść naprzeciw fanom zombie survivalu i postapokalipsy, dając im jeszcze lepszą jakość. Pierwszy w historii muzyczny audiobook na bazie mojej powieści? To się musi udać!

27. kwietnia w Inkubatorze Kultury Pireus odbyło się spotkanie autorskie, w którym udział wzięli: Tomasz Sosnowski – dziennikarz radiowy, twórca audycji literackich. Jego głos znacie między innymi z Radia Czwórka czy Radia Afera.Katarzyna Adamczyk-Kuźmicz – aktorka teatralna, ale nie tylko. Jako lektorka wystąpiła w licznych reklamach i audycjach. oraz Sylwia Błach (TO JA!) – pisarka, autorka pięciu książek i licznych opowiadań. W zeszłym roku ukazały się jej dwie książki: „Syndrom Riddocha” oraz „Wampiry, potwory, upiory i inne nieziemskie stwory”. Wydarzenie brawurowo poprowadził Marcin Smyczyński, który pomaga nam w kwestiach finansowych i prawnych.

W trakcie spotkania mieliśmy przyjemność zaprezentować projekt nad którym pracujemy i na którego realizację zbieramy funduszę. Za pośrednictwem platformy crowdfundingowej PolakPotrafi chcemy wydać pierwszego w historii muzycznego audiobooka. Musimy uzbierać 16 tysięcy złotych, by opłacić profesjonalną realizację i ruszyć z produktem w świat. Więcej na ten temat można przeczytać klikając tutaj: Syndrom Riddocha na Polak Potrafi. To nie był jedyny temat, który poruszyliśmy. Rozmawialiśmy także o literaturze grozy w ogólnym kontekście, o tworzeniu audiobooków, o pracy aktorskiej. Każdy z nas podzielił się swoimi doświadczeniami i umiejętnościami. Nadawaliśmy na żywo, więc możecie obejrzeć nagranie na Youtubie (lub w tym wpisie!). W pierwszych minutach mieliśmy małe problemy z dźwiękiem, ale sytuacja się poprawia, spokojnie możecie słuchać. Gorąco zachęcam do obejrzenia zdjęć ze spotkania autorstwa Patrycji , a także do zajrzenia na stronę naszego projektu! Jeśli się spodoba – wspierajcie, podajcie znajomym. Sprawmy, że cała Polska usłyszy o „Syndromie Riddocha”!

Po trzeciej wojnie światowej nic nie jest takie, jak było. Modyfikacje genetyczne są na porządku dziennym. Technologia zastępuje człowieka. Tylko jedno nigdy się nie zmieni: żądza władzy absolutnej. Jesse, oślepiona w wyniku eksperymentu agentka, wyrusza na z pozoru błahą misję. Ma odnaleźć Pierwszego – protoplastę nieumarłych. Zadanie okazuje się podstępem, na ulice wylegają hordy zombie, a przyjaciele stają się wrogami. Czy Czyścicielka wygra walkę z czasem? Czy pokona własne słabości? I w końcu: czy znajdzie tego, którego szuka cały świat?

Leave a Comment

Skip to content