Sylwia Błach

projekt i wykonanie: Sylwia Błach

Raz, dwa, trzy: Gorefikacje!

Zawsze mnie intryguje ciekawe zjawisko, które zachodzi w statystykach mojego bloga… Gdy przez dłuższy czas nic nie piszę, nadchodzi taki moment, w którym odnotowuję wzmożony ruch na blogu. Czyżbyście tęsknili? A może to roboty wyszukiwarek nabijają mi odwiedziny? 😉

Już spieszę, by zameldować co u mnie!

Przede wszystkim ostatnio mam dużo spraw na głowie, głównie kwestie prywatne, więc nie bardzo miałam czas by pisać notki. Zresztą, nie było o czym. Dziś jednak rzeczywistość wróciła do normy – i znów dzieje się!

Właśnie szykuję się na Pyrkon, na którym mam nadzieję się spotkamy. Miliard razy już sprawdzałam, czy w plecaku znalazło się wszystko, co powinno. Wiem, że o czymś zapomniałam. I wiem, że nie dojdę „o czym”, póki będąc na miejscu tej rzeczy nie będę potrzebować. Wycieczkowa norma! Jeszcze tylko spakować torbę kanapek (nie samą pizzą człowiek żyje, choć to też kusząca perspektywa), doprowadzić swój wygląd do stanu, który choć trochę mniej przypomina zapracowanego zombie (wyobrażacie sobie pracującego zombie zasuwającego z laptopem pod pachą do swego biura? no, no, to dokładnie tak wyglądam w takie tygodnie jak miniony… tyle że pracuje w domu, nieistotny szczegół), ogarnąć rzeczy na niedzielę (w niedzielę niestety muszę być już na uczelni) i w drogę! Yupi ya!

Jeszcze informacja specjalnie dla tych, którym udało się przegapić moje posty odnośnie stoiska: STOISKO ZOSTAŁO ODWOŁANE. Tak jak gdzieś podświadomie przewidywałam, książki nie doszły na czas.

Oczywiście KONKURS SIĘ ODBĘDZIE. Widzimy się jutro o godzinie 13.00 w sali Małe konkursy na wiedzówce z serii Underworld. „Odwieczna walka trwa – zdecyduj wreszcie po której jesteś stronie?”.

I to tyle jeśli chodzi o wydarzenia bieżące… A teraz news specjalny dotyczący najbliższej przyszłości!

Już 30.03 ukaże się wyjątkowa antologia poświęcona grozie, prozie ekstremalnej i naszemu kochanemu bizarro – „Gorefikacje”. I tak, znajdzie się w niej moje opowiadanie, „Dwa słowa”.

Oddajmy głos informacjom oficjalnym!

Polski horror ukazał nam różne swoje oblicza, ale nigdy jeszcze tak śmiało nie przekraczał granic, za którymi czeka nas tylko cierpienie, upodlenie i… oceany krwi. „Gorefikacje” to antologia opowiadań zebranych przez Tomasza Czarnego, która udowadnia, że rodzimi pisarze świetnie radzą sobie z bezkompromisowym, brutalnym i nie uznającym pojęcia „tabu” horrorem ekstremalnym. Pośród 16 tekstów stworzonych przez 14 autorów – zarówno tych dobrze znanych miłośnikom grozy, a także najciekawszych młodych adeptów pióra – znajdziecie wiele różnych oblicz mocnego horroru. Od surrealistycznych koszmarów do pastiszu pomysłów klasy B, od mrocznych i nihilistycznych opowieści o wypaczonych szaleńcach do radośnie krwistej jatki w stylu bizarro – każdy znajdzie tu coś dla siebie. Takiego zbiorku nie było jeszcze na polskim rynku i… długo nie będzie.
„Gorefikacje” ukażą się 30 marca jako e-book udostępniony do bezpłatnego pobrania za pośrednictwem portalu Wydaje.pl.

A te teksty będziecie mieli okazje przeczytać:
Dawid Kain „Talidomid”
Łukasz Radecki „Wyrzygać duszę”
Sylwia Błach „Dwa słowa”
Marek Grzywacz „Dziewczyna, która miała w sobie coś więcej”
Tomasz Czarny „Świątynia”
Paweł Mateja „Ibidem 1”
Karol Mitka „Aż po grób, a nawet dalej”
Krzysztof T. Dąbrowski „Pozory Mylą”
Grzegorz Gajek „Po jednemu”
Paweł Waśkiewicz „Coraz większe ryby w akwarium”
Marcin Rojek „Drżenie”
Tomasz Czarny „Puszka coli”
Marek Grzywacz „Święte mięso”
Rafał Christ „Od 5:00 do 9:00”
Rafał Kuleta „Pornopolis”
Tomasz Siwiec „Jajko niespodzianka”

I na koniec, oficjalny projekt okładki. Ja już nie mogę się doczekać premiery, a Wy? 😉 Mówiłam, że w marcu będzie się działo – z opóźnieniami, ale jednak!

Leave a Comment

Skip to content