niepełnosprawność

Różnorodność w miejscu pracy — jak przyciągnąć do firmy osoby z niepełnosprawnościami? – podcast z moim udziałem!

Różnorodność w miejscu pracy ma znaczenie i nie mówię tylko o kwestii społecznej, ale też biznesowej! Według badań bardziej różnorodne zespoły osiągają większe zyski, są bardziej kreatywne i radzą sobie lepiej z problemami. Różnorodny zespół, korzystając z doświadczeń wszystkich jego członków, może tworzyć usługi i produkty lepiej dopasowane do potrzeb społeczeństwa. Mówiąc o różnorodności w biznesie, nie możemy zapominać o doświadczeniach, które mogą wnieść osoby z niepełnosprawnościami.

Mimo to wskaźnik zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami w Polsce wciąż jest zbyt niski. Dlaczego? Problem jest złożony: zarówno nie wszystkie firmy są gotowe, na zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami, jak i osoby niepełnosprawne nie zawsze widzą zysk w podjęciu zatrudnienia. Szereg stereotypów panujących w społeczeństwie nie ułatwia rekrutacji osób z niepełnosprawnościami. A przecież każdy z nas może być świetnym pracownikiem! To nie stan zdrowia lub mobilności (bo nie każda niepełnosprawność związana jest z chorobą) powinien decydować o rozwoju kariery! O tym, z jakimi problemami mierzą się rekruterzy i dlaczego osoba z niepełnosprawnością to wartościowy pracownik rozmawiałyśmy w trakcie podcastu przygotowanego przez Santander Bank Polska. Nowy odcinek serii podcastów JobStories jest już dostępny w Internecie, a ja w tym miejscu chciałabym podziękować za okazane mi zaufanie i zaproszenie do udziału w nagraniu. A Ciebie, drogi Czytelniku, zachęcić do wysłuchania niespełna godzinnego odcinka. Wierzę, że wyniesiesz z niego dużo wartościowych treści.

W podcaście razem ze mną udział wzięły:

  • Maria Wlaźlak – dyrektorka Biura Etyki i Relacji w Santander Bank Polska
  • Agata Robińska – prezeska fundacji TAKpełnosprawni, która promuje kompleksowe podejście do zatrudniania i włączania osób z niepełnosprawnościami w polskich firmach.

A rozmowę brawurowo poprowadziła Marta Pszczółkowska – dyrektorka Biura Marki Pracodawcy, Kultury Organizacyjnej i Pozyskiwania Talentów Santander Bank Polska.

Posłuchaj JobStories “Różnorodność w miejscu pracy — jak przyciągnąć do firmy osoby z niepełnosprawnościami?” na:
Spotify
Apple Podcast
Google Podcast
Voice House

Jeśli podoba Ci się ten tekst, proszę podziel się ze znajomymi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Chcesz być na bieżąco z nowościami na mojej stronie?


Maila dostaniesz maksymalnie raz w tygodniu, zwykle rzadziej! Przyślę Ci informacje o najnowszych
wpisach i artykułach, podzielę się wiedzą lub poinformuję o konkursie. Zero spamu, same konkrety,
byśmy zawsze mogli być w kontakcie!

Zamknij okno

Skip to content