Sylwia Błach

projekt i wykonanie: Sylwia Błach

Stylizacja na festiwal 2019 w kosmicznym stylu!

Sezon festiwal trwa w najlepsze! Jak sprawić, by Twoja stylizacja festiwalowa w 2019 roku została zauważona? Na festiwalach królują dwa trendy odzieżowe: boho i styl na kosmitkę. O ile styl boho moda festiwalowa zna od dawna, o tyle kosmiczne i cybernetyczne nawiązania są dość świeżym tematem. Dziś prezentuję mój pomysł na festiwalową stylizację i makijaż w kosmicznym stylu!

Z czym kojarzy się stylizacja festiwalowa w kosmicznym stylu?

Myśląc o perfekcyjnym „festival look’u” w nowoczesnym, cybernetycznym stylu powinnaś mieć w głowie kilka kluczowych akcentów. To one uczynią Twój look prawdziwie kosmicznym! Za inspirację niech posłuży moda cyber gotycka, moda rave, a także znany z nowojorskich ulic street style.

Musisz błyszczeć!

Błyszczące elementy są kluczowe dla stylizacji festiwalowej. Mogą to być cekiny, materiały holograficzne, a także błyszcząca biżuteria. Błyszczą nie tylko nasze ubrania, ale też makijaż: im więcej brokatu i kolorowych, przyklejanych kryształków, tym lepiej! Ja wybrałam spódniczkę z dużymi, okrągłymi cekinami i siatkową bluzkę, która mieni się na fioletowo-czarno w zależności od kąta padania światła.

festiwalowa stylizacja w kosmicznym stylu 2019

Kosmitki twardo stąpają po ziemi

Planując perfekcyjną festiwalową stylizację nie oszukuj się, że zniesiesz cały dzień w tych niewygodnych butach na koturnie, bo będą pięknie wyglądały i są warte poświęceń. Buty na festiwal powinny być masywne i wygodne – kolorowe, holograficzne lub, jak w moim przypadku, białe. Wyraziste, ale ciężkie buty, to podstawa wielu festiwalowych stylizacji z całego świata. Pamiętaj, że festiwale to nie tylko pięknie widoczki rodem z Coachelli, ale przede wszystkim dużo piachu, błota, spanie pod namiotem… Ma być wygodnie!

festiwalowa stylizacja w kosmicznym stylu 2019

Dodatki robią festiwalową stylizację!

Dodatki to ogólnie podstawa każdej stylizacji, ale w przypadku tych festiwalowych – właśnie one robią robotę. Wciąż modne na festiwalach są kabaretki, te z dużymi i małymi oczkami. Wisiorki, większe i mniejsze, a nawet biżuteria noszona na włosach – wszystkie chwyty dozwolone.

festiwalowa stylizacja w kosmicznym stylu 2019

Nie zapomnij o kosmicznym makijażu!

Inspiracji w sieci znajdziesz tysiące. Festiwalowy makijaż powinien być równie wyrazisty, co Twoja stylizacja. Mnie umalowała poznańska świetna, młoda wizażystka – Kaja Maluje. Chciała stworzyć coś festiwalowego, ale jednocześnie delikatnego, stąd pomysł na pastelowe kolory i biały eyeliner. Mi się podoba, efekt prawdziwie kosmiczny!

festiwalowa stylizacja w kosmicznym stylu 2019

Jak się ubrać na festiwal?

Jeśli zastanawiasz się czy ta stylizacja będzie odpowiednia na dowolny z polskich i zagranicznych festiwali, odpowiem krótko: tak! Kosmitek ciągle jest w Polsce mało, więc taki wygląd gwarantuje wyróżnienie z tłumu. Z drugiej strony pokażesz, że znasz się na światowych trendach. Niezależnie czy szukasz festiwalowej stylizacji na Woodstock 2019 czy na mały, lokalny festiwal – pamiętaj o jednym! Wybierz rzeczy, w których dobrze się czujesz, a wtedy na pewno zabawa się uda!


Zdjęcia i makijaż: Kaja Maluje

Bluzka z siateczki: H&M || Spódnica z okrągłymi cekinami: Top Secret || białe kabaretki: Aliexpress || Białe buty cut-out: Deezee.pl || Czarny biustonosz: Panache

Leave a Comment

Skip to content