Sylwia Błach

projekt i wykonanie: Sylwia Błach

Wymyśl jak usprawnić pracę zdalną i zdobądź 3000 zł!

Zatrudnienie osób z niepełnosprawnością to złożony temat. Jak bowiem podejść do zagadnienia, w którym przeszkody pojawiają się na każdym kroku? Problemem są zarówno pracodawcy, nie zawsze chcący zatrudnić osobę z niepełnosprawnością, jak i sami niepełnosprawni, którzy nie chcą się rozwijać i błędnie uważają, że nie nadają się do żadnej pracy. Zmiana postaw obu stron wymaga zaangażowania, czasu, budowania pewności siebie. Jednak są w Polsce agencje, które chcą wypracować porozumienie między stronami. A właściwie jedna taka agencja: Leżę i Pracuję. W ramach najbliższego, organizowanego w Katowicach hackatonu, zamierzają stworzyć prototypy rozwiązań umożliwiających pracę osobom z niepełnosprawnościami. I Ty możesz stworzyć innowację! Jak?

Co to jest hackaton?

Hackaton to wydarzenie, którego celem jest integracja pewnej grupy osób i stworzenie prototypu produktu. Hackatony mogą dotyczyć przeróżnych dziedzin, zwykle jednak związane są z programowaniem. W określonym czasie (na przykład w ciągu doby) uczestnicy indywidualni lub (cześciej) zespoły tworzą prototyp innowacji na dany temat. Może to być program komputerowy, może to być gra, ale też urządzenie czy pomysł biznesu. Wszystko zależy od tematyki!

Wheelkaton – hackaton innowacji

Wheelkaton powstał z myślą o poszerzaniu możliwości zatrudnienia osób z niepełnosprawnością, przede wszystkim za pośrednictwem pracy zdalnej. Do wydarzenia mogą się zgłosić zespoły maksymalnie pięcioosobowe, a czas na zgłoszenie upływa już 8. listopada! Co więcej, w Wheelkatonie można wziąć udział zdalnie, pod warunkiem, że przynajmniej jedna z osób z zespołu będzie dostępna na miejscu.

Wheelkaton odbywa się w Katowicach, 16. listopada (w sobotę) i trwa cały dzień. Ogólnym tematem wydarzenia są innowacje dla osób z niepełnosprawnościami związane z pracą zdalną i zatrudnieniem, ale tematy szczegółowe zostaną podane w dniu wydarzenia. Warto powalczyć – nagroda główna wynosi 3 tysiące złotych. Ponadto uczestnicy w ciągu dnia będą mogli porozumieć się z mentorami, poznać potrzeby osób z różnymi niepełnosprawnościami, a zwycięzca otrzyma także bon na usługi marketingowe w agencji.

Leżę i Pracuję

Jestem fanką agencji interaktywnej Leżę i Pracuję odkąd po raz pierwszy o nich usłyszałam. Zajmują się PR, marketingiem, tworzeniem stron internetowych, copywritingiem, mediami społecznościowymi i tak dalej. Zatrudniają osoby z różnymi niepełnosprawnościami, a jak łatwo można się domyślić, nazwa nawiązuje do tego, że nawet leżąc można pracować.

Więcej na ich temat przeczytasz na stronie: Leżę i Pracuję. Znajdziesz też tam szczegóły dotyczące Wheelkatonu i pełen regulamin.

Stwórz coś dobrego!

Gorąco zachęcam do wzięcia udziału w Wheelkatonie – zarówno osoby z niepełnosprawnościami, które same najlepiej wiedzą, jakich innowacji potrzebują, jak i potencjalnych pracodawców, którzy być może dzięki temu odkryją, że osoba z niepełnosprawnością może być całkiem niezłym pracownikiem. Pamiętaj – zapisy trwają jeszcze tylko trzy dni! A oprócz szansy na nagrodę, możesz przyczynić się do uczynienia świata lepszym – a czy nie właśnie o to nam wszystkim chodzi?

2 komentarze

Leave a Comment

Skip to content