Sylwia Błach

projekt i wykonanie: Sylwia Błach

Wystąpiliśmy w teleturnieju PROGRAMISTA 100k

Programowanie to świetna zabawa! Pisanie kodu, testowanie, sprawdzanie, czy aplikacja działa, szukanie błędów i ich poprawianie tylko po to, by pojawiły się kolejne. Tak, to typowe sytuacje z życia programisty! Branża IT jest bardzo specyficzna: choć wszystkich nas nazywają programistami, to różnimy się specjalizacjami. Ja w swojej karierze zawodowej zajmowałam się tworzeniem gier w C# i Unity3D, Marcin jest specjalistą od WordPressa. To jednak nie koniec: istnieją backendowcy, frontendowcy, specjaliści od C++, algorytmiki, baz danych, data science… Mogłabym tak wymieniać bez końca.

Właśnie z tego powodu udział w teleturnieju „Programista 100k” stał się moim marzeniem. Jednocześnie: bardzo się go bałam. Specjalizując się w jednej dziedzinie, można otrzymać tutaj pytanie z zupełnie innej. Poza tym prowadzący umie zaskoczyć pytaniami z historii, popkultury, a nawet… geografii.

Jak nam poszło? Obejrzyj i daj znać, co sądzisz o naszej grze! Ja, choć spodziewałam się zupełnie innego (bardziej technicznego) zakresu pytań, mimo wszystko jestem z siebie dumna.

Leave a Comment

Skip to content