Sylwia Błach

projekt i wykonanie: Sylwia Błach

Do zobaczenia na Krakonie!

Szaleństwo, panie!

Ostatnie dni mijają mi w ciągłym biegu – nadrabiam zaległości towarzyskie, które w trakcie sesji się nazbierały; znowu chwyciłam za aparat, by oddać się pasji fotografii; próbuję wymyślić opowiadania do kilku fajnych projektów, do których mnie zaproszono; jako „rozsądny obywatel” zaliczam wizyty u lekarzy, na które w trakcie roku nie było czasu; oddaję się karciankowym i planszówkowym przyjemnościom (póki co zaczynam, ale już jest fajnie); przygotowuję prelekcje na konwenty… I o tym ostatnim będzie dzisiejszy post! Krakon zaczyna się już w ten czwartek, a ja nawet nie zdążyłam solidnie pochwalić się swoją obecnością i zaprezentować w czym wezmę udział! Pora to nadrobić!

Na początek: mam status zaproszonego gościa. Cóż, chyba nie muszę opowiadać jak duże jest to dla mnie wyróżnienie (i radocha). Zwłaszcza, że blok horroru ogarnia świetny pisarz młodego pokolenia – Michał Stonawski. Poza tym wśród gości są genialni ludzie (nie będę wymieniać z nazwisk, bo na pewno kogoś pominę)! TUTAJ macie pełną listę. Tak, dokładnie, już nie mogę się doczekać!

Pamiętajcie jednak, że jak ktoś chce pogadać to ma podejść i to zrobić! Nieśmiałości mówię wielkie i stanowcze: NIE! Nie chcę potem czytać w komentarzach (a zdarzało się): „Oo, widziałam cię, ale się bałam, bo bla bla bla”. Ja nie gryzę (a przynajmniej nie bez zaproszenia ;)).

Ponadto: wszystko wskazuje, że sporą część czasu spędzę przy stoisku, do którego odwiedzania gorąco Was zachęcam. Przede wszystkim skupię się na sprzedaży swoich książek, ale postaram się, by nudno nie było. Wpadniecie? Na Krakonie zamierzam być od czwartku, więc w zależności od tego, o której godzinie dojadę, stoisko rozstawiam wieczorem albo w piątek rano.

I wreszcie najważniejsze: prelekcje! Tadam!

PIĄTEK, GODZINA 14.00, „JAK PRZESTRASZYĆ TWÓRCĘ GROZY”
Gorąco zapraszamy na panel „Jak przestraszyć twórcę grozy”! Ciekaw jesteś kiedy piszczę, zamykam oczy i robię z siebie słodką idiotkę? A może intryguje Cię jak w kryzysowych sytuacjach radzą sobie Stonawski, Kyrcz, Kain, Strzeszewski lub Darda? Kto śpi z nożem, a kto śpiewająco boi się myszy? Nie przegap!

SOBOTA, GODZINA 13.00 „MARTWI CIĄGLE ŻYWI, CZYLI FENOMEN ZOMBIE – PANEL DYSKUSYJNY”
Kolejną z szans na spotkanie ze mną (i innymi wspaniałymi: Kałużyńska, Radecki, Gajek, Stonawski, Kain, Kyrcz, Waśkiewicz) będziecie mieli w sobotę. Zapraszamy na panel dyskusyjny poświęcony zombie i wirusowi zombiefilii. Jak to się zaczęło? Skąd wziął się pomysł? Czy kochamy żywe trupy? Kto na obiad jada mózg? W sobotę poznasz odpowiedź na te i wiele innych pytań!

SOBOTA, GODZINA 15.00, „DZIWACZNE I INTERESUJĄCE CHOROBY” – PRELEKCJA
„Dziwaczne i interesujące choroby” – pod tą niepozorną nazwą kryje się godzinna prelekcja, którą poprowadzę. Z pasją przedstawię Wam najdziwniejsze przypadki z jakimi medycyna miała okazję się zmierzyć – często kończąc tę walkę porażką. Choroby, które wydają się tak absurdalnie niezrozumiałe, że aż wywołują fascynację. Czy można nie widzieć widząc? Jakie są najdziwniejsze uczulenia? To będzie krótka, lecz emocjonująca wędrówka…

SOBOTA, GODZINA 21.00, „DOBRANOCKA – CZYLI AUTORZY GROZY ŻYCZĄ DOBRYCH SNÓW”
W sobotę będziesz miał jeszcze jedną szansę na spotkanie ze mną! O 21. wraz z Grzegorzem Gajkiem, Magdą Kałużyńską i Krzysztofem Maciejewskim powiemy… słodkich koszmarków. Uwierz, że tej nocy nie zapomnisz do końca życia…

NIEDZIELA, 11.00, „KOBIETA A HORROR – O TYM, CZEMU PŁEĆ PIĘKNA TAKŻE LUBI FLAKI”
Kobiety, niewinne istoty. Słodkie. Urocze. Delikatne. Opiekunki ogniska domowego…
Stop! Kobiety też lubią flaki, krew i przemoc. Mrrau, brzmi kusząco? Będzie lepiej. My, autorki grozy, dopiero się rozkręcamy. W niedzielę o godzinie 11.00 wraz z Aleksandrą Zielińską i Magdą Kałużyńską wyjaśnimy Wam dlaczego płeć piękna też lubi flaki!

NIEDZIELA, 12.00 „SPOTKANIE AUTORSKIE – SYLWIA BŁACH”
Ostatnią okazją na Krakonie do wysłuchania co mam do powiedzenia jest spotkanie autorskie. Tak, tego też nie może zabraknąć! Zapraszam wszystkich, którzy chcieliby posłuchać o mojej pracy, twórczości, pasjach, zadać pytanie lub po prostu miło razem spędzić czas!

DO ZOBACZENIA NA KRAKONIE!

Na koniec ogłoszenie – nie związane z Krakonem, a z „Zombiefilią”, która cieszy się coraz większą popularnością i już dawno przekroczyła liczbę czterech tysiące pobrań. W sprzedaży pojawiły się stylowe, cudowne, wspaniałe, och i ach koszulki – jeśli więc ktoś by chciał zamówić, niech pisze do mnie, bo taka okazja się prędko nie powtórzy. Tak natomiast brzmi oficjalne ogłoszenie:

Lubisz mózg? Umarlaki Cię kręcą? Szukasz seksownego wdzianka? A może po prostu dopadła Cię choroba ZOMBIEFILII?!
Niezależnie od odpowiedzi uprzejmie informujemy, że możesz stać się posiadaczem wyjątkowej koszulki! To jedyna taka partia, dla tych, którym urok trupa nie straszny!
Koszulki można zamawiać w cenie 40 zł u Sylwii Błach (facebook.com/blach.sylwia). Zamówienia zbieramy do 18.08, wysyłka na początku września. Do wyboru fason damski/męski. Wszystkie rozmiary (aczkolwiek o dostępność tych 'nietypowych’ prosimy się dopytywać).
DOPADNIJ JĄ, NIM ONA DOPADNIE CIEBIE!

2 komentarze

Leave a Comment

Skip to content