niepełnosprawność,  podróże | wydarzenia,  przemyślenia

Dotykam=wygrywam!

Piersi, nazywane też nieodłącznym atrybutem kobiecości, mogą być różne: małe, duże, krągłe i nieregularne. Każde jednak są piękne, kiedy SĄ! Niestety, wiele z nas nie dba o zdrowie swoich piersi, zapominając o samobadaniu. Boimy się skontrolować stan naszego zdrowia, wierząc, że problem o którym nie wiemy, nie istnieje. To zła droga. Piękne piersi, to zdrowe piersi. 

Pamiętacie o akcji Dotykaj=Wygrywaj, o której pisałam jakiś czas temu? Jej celem jest podwyższanie świadomości kobiet o tym, że o zdrowie należy dbać. Poniżej zamieszczam klip, który jakiś czas temu Wam prezentowałam.

1. października 2016 roku spotkaliśmy się w Warszawie na błoniach Stadionu Narodowego. Wraz z marką Panache i stowarzyszeniem Polskie Amazonki Ruch Społeczny podjęliśmy się próby pobicia rekordu Guinnessa w samobadaniu piersi. I choć nie pojawiła się na miejscu wystarczająca liczba kobiet, by rekord został pobity, to każda z nich była naszym zwycięstwem, bo nauczyła się jak prawidłowo wykonać samobadanie.

 

  

I chociaż 1. października już dawno za nami, to kampania Dotykam=Wygrywam trwa! Niesie w świat pozytywny przekaz o tym, że nie każdy guz to rak, a o zdrowie należy dbać. Co więcej zachęcam do oddawania bielizny do re(CYC)lingu, ponieważ źle dopasowany stanik może zrobić nam dużo krzywdy, prowadzić do deformacji, a nawet guzów. Mówię na ten temat w poniższym klipie, zachęcam do obejrzenia.

A na koniec: relacja filmowa z próby pobicia rekordu Guinnessa. 

Pamiętajcie: piękne piersi to zdrowe piersi! Dbajcie o swoje zdrowie, bo odkładany problem nie przestanie nagle istnieć. Nie hodujcie guzów, bojąc się lekarza, tylko dbajcie o siebie, kontrolujcie się i – jeśli trzeba – wycinajcie. Zbyt wiele kobiet straciło piersi, a nawet życie, bo zwlekało z operacją, zapominając, że im szybciej zacznie się leczenie, tym większe szanse na wyzdrowienie.

Jeśli podoba Ci się ten tekst, proszę podziel się ze znajomymi!

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Chcesz być na bieżąco z nowościami na mojej stronie?


Maila dostaniesz maksymalnie raz w tygodniu, zwykle rzadziej! Przyślę Ci informacje o najnowszych
wpisach i artykułach, podzielę się wiedzą lub poinformuję o konkursie. Zero spamu, same konkrety,
byśmy zawsze mogli być w kontakcie!

shares
Skip to content