Sylwia Błach

projekt i wykonanie: Sylwia Błach

Piersi, nazywane też nieodłącznym atrybutem kobiecości, mogą być różne: małe, duże, krągłe i nieregularne. Każde jednak są piękne, kiedy SĄ! Niestety, wiele z nas nie dba o zdrowie swoich piersi, zapominając o samobadaniu. Boimy się skontrolować stan naszego zdrowia, wierząc, że problem o którym nie wiemy, nie istnieje. To zła droga. Piękne piersi, to zdrowe piersi. 

Pamiętacie o akcji Dotykaj=Wygrywaj, o której pisałam jakiś czas temu? Jej celem jest podwyższanie świadomości kobiet o tym, że o zdrowie należy dbać. Poniżej zamieszczam klip, który jakiś czas temu Wam prezentowałam.

1. października 2016 roku spotkaliśmy się w Warszawie na błoniach Stadionu Narodowego. Wraz z marką Panache i stowarzyszeniem Polskie Amazonki Ruch Społeczny podjęliśmy się próby pobicia rekordu Guinnessa w samobadaniu piersi. I choć nie pojawiła się na miejscu wystarczająca liczba kobiet, by rekord został pobity, to każda z nich była naszym zwycięstwem, bo nauczyła się jak prawidłowo wykonać samobadanie.

 

  

I chociaż 1. października już dawno za nami, to kampania Dotykam=Wygrywam trwa! Niesie w świat pozytywny przekaz o tym, że nie każdy guz to rak, a o zdrowie należy dbać. Co więcej zachęcam do oddawania bielizny do re(CYC)lingu, ponieważ źle dopasowany stanik może zrobić nam dużo krzywdy, prowadzić do deformacji, a nawet guzów. Mówię na ten temat w poniższym klipie, zachęcam do obejrzenia.

A na koniec: relacja filmowa z próby pobicia rekordu Guinnessa. 

Pamiętajcie: piękne piersi to zdrowe piersi! Dbajcie o swoje zdrowie, bo odkładany problem nie przestanie nagle istnieć. Nie hodujcie guzów, bojąc się lekarza, tylko dbajcie o siebie, kontrolujcie się i – jeśli trzeba – wycinajcie. Zbyt wiele kobiet straciło piersi, a nawet życie, bo zwlekało z operacją, zapominając, że im szybciej zacznie się leczenie, tym większe szanse na wyzdrowienie.

1 Comment

Leave a Comment

Skip to content