Sylwia Błach

projekt i wykonanie: Sylwia Błach

Pandemia, sztuka, wywiady i wideo – czyli podsumowanie ostatnich tygodni i zbiór linków z ciekawymi rozmowami!

Praca z chorobą przewlekłą; pandemia, która nie odpuszcza; wywiady o modzie, sztuce i pasjach, a także premiera ciekawej książki o biznesie – ostatnie dwa miesiące obfitowały w szereg zdarzeń, którymi chcę się z Tobą podzielić. Byłam odpytywana, przepytywana, wypytywana, a także sama pytałam i dopingowałam. Gdzie można przeczytać i obejrzeć ostatnie wywiady ze mną oraz do jakich akcji radośnie dołączyłam? Oto zbiór wydarzeń od początku czerwca – mam nadzieję, że dostarczą Ci świetnej rozrywki na kilka leniwych godzin!

Czy koronawirus istnieje naprawdę? Czy to już koniec pandemii?

W najnowszym felietonie dla magazynu Integracja podzieliłam się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi pandemii i koronawirusa. Artykuł traktuje o tym czy warto nosić maseczki, ale też o rzeczach, których kompletnie się nie spodziewamy, a w każdej chwili mogą się zdarzyć. Tekst mojego pióra „Czy to już jest koniec przeczytasz klikając w poniższy link:

„Czy to już jest koniec?”


Jak nie planować drogi zawodowej jeśli chorujesz przewlekle?

Na zaproszenie przesympatycznej Asi z kanału „O choroba! Jak żyć z chorobą przewlekłą?” wzięłam udział w zrealizowanym przez nią wideo dotyczącym pracy, etatu i szukania swojej ścieżki zawodowej, gdy choruje się przewlekle/jest osobą z niepełnosprawnością.

W trwającym ponad kwadrans wywiadzie porozmawiałyśmy o barierach, które napotykają osoby z niepełnosprawnością w swoim życiu zawodowym. Podyskutowałyśmy o najlepszych ścieżkach rozwoju, gdy ma się chorobę przewlekłą i zastanowiłyśmy się jak planować karierę, gdy życie utrudnia jakiekolwiek codzienne planowanie. Gorąco zapraszam do obejrzenia!


Premiera książki Ani Diller „Rozwiń skrzydła”

Ania Diller to odważna i przedsiębiorcza bizneswoman, twórczyni jednego z najpopularniejszych cykli spotkań biznesowych w Poznaniu – Rozwijalni Kobiet. Teraz postanowiła podzielić się swoją wiedzą dotyczącą prowadzenia biznesu i napisała książkę „Rozwiń skrzydła”.

W książce oprócz porad i ćwiczeń, znajdują się wywiady ze specjalistami z różnych branż. Zostałam zaproszona do udzielenia jednego z wywiadów i w książce można przeczytać o moich sposobach na poradzenie sobie z kryzysem w biznesie.

Niedawno odbyła się internetowa premiera książki, a ja miałam okazję zadebiutować po drugiej stronie mikrofonu – na zaproszenie Ani poprowadziłam z nią wywiad. Nie spodziewaj się sztampowych pytań – pokopałam głębiej i pomęczyłam Anię nie tylko o jej inspiracje, ale także historię, bohaterów, chwile słabości i siły… Jeśli chcesz zobaczyć jak poradziłam sobie w tej roli – zachęcam do obejrzenia poniższego wideo.


Rozmowa o biznesie w cyklu „Anka do śniadanka”

Na zaproszenie Ani – tej samej co powyżej – wzięłam udział w jej autorskim programie „Anka do śniadanka!”. Odcinek pojawił się przed premierą książki „Rozwiń skrzydła” w ramach cyklu rozmów z ekspertami pojawiającymi się w tej pozycji. Jeśli ciekawi Cię co myślę o prowadzeniu biznesu online, jakie widzę możliwości rozwoju online i co koniecznie trzeba zrobić, by odnaleźć się w wirtualnym świecie – śmiało zaparz sobie kawę lub herbatę i usiądź przed telewizorem (lub komputerem). Poniższe wideo na pewno sprawi Ci przyjemność!


Moda dla każdej z nas – rozmowa ze stylistką wizerunku Małgorzatą Sikorską Dress no stress

To nie koniec świetnych wideo, do których obejrzenia chcę Cię zachęcić. Jeśli interesuje Cię temat mody, ale też pewności siebie, samoakceptacji i ogólnie zdrowego postrzegania swojego ciała – powinnaś zapoznać się z wywiadem, który przeprowadziła ze mną stylistka wizerunku Dress no stress. Gosia to świetna kobieta, która wzięła mnie w krzyżowy ogień pytań i nie dawała odetchnąć przez bitą godzinę. Wyszła z tego naprawdę interesująca rozmowa – trochę o modzie, ale przede wszystkim o życiu.


Wywiad ze mną na stronie Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy o sztuce, literaturze i życiu pełnym pesji

Mariolę poznałam wiele lat temu – organizowała lokalne gotyckie imprezy w jednym z piwnicznych klubów. Gdy się dowiedziała, że jeżdżę na wózku zrobiła wszystko, bym mogła wziąć udział w każdej z edycji – włącznie ze zgarnięciem ekipy, która zbudowała mi prawdziwy podjazd!

Potem przez wiele lat utrzymywałyśmy kontakt. Jest to kobieta pełna pasji, która kocha historię i dzieli się tą miłością z gośćmi Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy. Ponadto odpowiada za wiele akcji dotyczących dostępności muzeów dla osób z niepełnosprawnością.

Gdy zaproponowała mi wywiad – przyjęłam propozycję z radością. Wiedziałam, że jest to coś, co może uczynić wiele dobrego! Dlatego zapraszam Cię do lektury tekstu, który znajdziesz pod poniższym linkiem:

„O życiu pełnym energii i pasji”


Moja przygoda ze sztuką – wywiad na stronie ArtistsLife24

Witę poznałam tylko online, ale mam wrażenie, jakbyśmy znały się od lat. Regularnie widziałam ją komentującą moje posty na social mediach, więc gdy pochwaliła się stroną o sztuce, którą prowadzi i poprosiła mnie o udzielenie wywiadu – nie wahałam się!

Zapraszam Cię do opowieści o mojej przygodzie ze sztuką, a przede wszystkim – z pisarstwem. Z Witą rozmawiam o inspiracjach, marzeniach, pisaniu. Dyskutujemy nad organizacją dnia i szukamy sposobów na pogodzenie pasji z marzeniami. Myślę, że wywiad ten zainteresuje każdego, kto chciałby stworzyć coś własnego. Rozmowę pt. „Moja przygoda ze sztuką” znajdziesz pod poniższym linkiem:

„Moja przygoda ze sztuką”


„Instagram dla początkujących – miniporadnik” czyli moje rozpoczęcie współpracy z portalem Sukces Pisany Szminką

Ostatnie, ale nie najmniej ważne, to artykuł, który napisałam dla portalu „Sukces pisany szminką” należącego do fundacji o tej samej nazwie.

Fundacja ta zajmuje się szeroko rozumianym wspieraniem kobiet w rozwoju osobistym i zawodowym. Dostarczają odpowiednie narzędzia i służą motywacją zawsze tam, gdzie liczą się odważne decyzje i spełnianie marzeń.

Ogromnym zaszczytem jest dla mnie możliwość publikacji kilku artykułów na ich portalu. Pierwszy z nich – poradnik dotyczący Instagrama w wersji dla początkujących, znajdziesz pod poniższym linkiem. Dobrej lektury!

„Instagram dla początkujących – miniporadnik”

Który z proponowanych przeze mnie materiałów, filmów i artykułów najbardziej Ci się spodobał? Daj znać w komentarzu!

Leave a Comment

Skip to content