Sylwia Błach

projekt i wykonanie: Sylwia Błach

Odwaga to mityczny stwór, którego każdy z nas poznał, ale opisuje na swój własny sposób. Czy odwaga jest niezbędna do spełniania marzeń? Jak żyć odważnie? Po co tchórzyć? Na te i inne pytania sześć prelegentów spróbuje odpowiedzieć w trakcie Women’s Talks: Odwagi! Wśród nich pojawię się i JA!

Czym jest odwaga?

Już 5. marca w poznańskiej Auli Artis porozmawiamy o odwadze. Zaproszone prelegentki i prelegent w trakcie tej interdyscyplinarnej konferencji opowiedzą o tym czym dla nich jest odwaga. Uczestniczki oprócz wysłuchania prelekcji będą mogły wziąć udział w networkingu, uraczyć się lampką wina, porozmawiać osobiście z prelegentkami, przybić mi pionę i ucieszyć się z pakietu prezentów, który każda z osób biorących udział w wydarzeniu otrzyma.

Czy spotkanie w gronie inspirujących kobiet nie jest najlepszym sposobem na rozpoczęcie świętowania Dnia Kobiet?

W gronie prelegentów wydarzenia znaleźli się:

Katarzyna Dacyszyn

Projektantka, modelka, ofiara ataku stalkera, autorka książki „Kobieta z blizną”, aktywistka społeczna walcząca przeciwko stalkingowi.

Twarz kampanii Fake OFF fotografki Dominiki Cudy walczącej z wyidealizowanym wzorcem urody, laureatka konkursu Harper’s Bazaar Polska i Range Rovera na silne Polki aktywizujące swoje otoczenie. Organizatorka pierwszej w Polsce akcji „Stop Stalking”.

Iwona Skwarek

Kompozytorka, producentka i wokalistka zespołu Rebeka, w którym występuje razem z Bartoszem Szczęsnym. Na koncie ma wiele płyt, minialbumów i singli oraz ogólnopolskich i międzynarodowych tras koncertowych. W październiku 2019 roku premierę miała piosenka „Pocałunek” i towarzyszący jej głośny i ważny wywiad w Wysokich obcasach, w którym Iwona dokonała coming outu.

Piotr Buśko

Rzecznik prasowy wrocławskiej Kultury Równości, koordynator Centrum LGBTQ Wrocław. Od 2017 roku na scenie przeobraża się w drag performerkę i aktywistkę – Twoją Starą związana z warszawską grupą teatralno-kabaretową Pożar w Burdelu. Jego drag jest w równej mierze działaniem artystycznym, co aktywistycznym.

Sylwia Błach (to ja!)

Pisarka, dziennikarka, felietonistka, blogerka i programistka. Autorka pięciu powieści, niezliczonych opowiadań i artykułów. Uwielbia występować i dzielić się swoimi doświadczeniami. Często mówi o życiu z niepełnosprawnością ruchową. Organizowała wybory Miss Polski na Wózku, sama wystąpiła w reklamie Orange i była twarzą ogólnoświatowej kampanii bieliźnianej Panache.

Sabina Sadecka

Psycholożka i psychoterapeutka, współtwórczyni portalu opsychologii.pl. Pracuje terapeutycznie z dorosłymi, parami i rodzinami.

Uczy psychologii studentów m.in. SWPS i CDV. Pisze o psychologii dla czasopism m.in.: „Psychologia w praktyce” i „Benefit HR”. Współpracuje z Kliniką Ivita i Fundacją Rak Off. Jest terapeutą systemowym, kształciła się również w nurcie Terapii Akceptacji i Zaangażowania, Analizy Transakcyjnej i terapii psychodynamicznej.

Fascynuje ją wszystko, co na pograniczu psychiki i ciała, szczególnie terapia traumy i terapie uwzględniające pracę z ciałem.

Agata Kiedrowicz

Projektantka, kuratorka, edukatorka. Wykłada w School of Form, Akademii Sztuki w Szczecinie oraz w Collegium da Vinci, gdzie kieruje studiami podyplomowymi z obszaru mody i nowych mediów. Współpracuje z projektantami, artystami, instytucjami kultury i sztuki. Kuratorka wielu wystaw, m.in. Polish Design Island, To czuć! Projektowanie dla zmysłów pokazywanych m.in. na Arena Design 2017, w ramach konferencji TEDx Senses, podczas Vienna Design Week, Brussels Design September, Łódź Design Festival oraz w ambasadzie RP w Kopenhadze. Pracuje interdyscyplinarnie, na styku humanistyki, sztuki i designu. Szczególnie interesuje ją projektowanie dla zmysłów.

Chcę dowiedzieć się jak być bardziej odważną!

Tak? To świetnie! Wpadnij na wydarzenie Women’s Talks: Odwagi do Poznania do Auli Artis! Niech przekona Cię poniższy plan konferencji i informacja o biletach – taka dawka wiedzy od „praktyków odwagi” rzadko dostępna jest w tak dobrej cenie!

Plan wydarzenia:

18:00 – 18:30 | rejestracja uczestników
18:30 – 19:40 | prelekcje
19:40 – 20:10 | przerwa na networking i lampkę wina
20:10 – 21:30 | prelekcje
21:30 | zakończenie wydarzenia

Bilety w cenie 49 zł (każdy bilet zawiera wstęp na prelekcje, lampkę wina i pakiet prezentów) dostępne są na stronie https://evenea.pl/event/womenstalk

KONKURS! Wygraj bilety!

Chcesz przyjść, ale nie masz kasy albo po prostu uwielbiasz konkursy (jak ja!)? Weź udział w poniższym. Mam do rozdania cztery darmowe zaproszenia na wydarzenie Women’s Talks: Odwagi w Poznaniu!

Co zrobić aby wygrać?

 1. Polub mnie na profilach na Instagramie: www.instagram.com/vamppiv oraz www.facebook.com/blach.sylwia
 2. Napisz TUTAJ w komentarzu jaką najodważniejszą rzecz zrobiłeś/aś w… zeszłym tygodniu! Ponieważ odwaga to pojęcie względne, chcę poznać Twoje zdanie, sukcesy, drobne radości!
 3. Pamiętaj, by komentując zostawić do siebie kontakt – adres e-mail lub link do facebooka/instagrama.
 4. Konkurs trwa do 29.02.2020. Wybiorę czterech zwycięzców i do 2.03.2020 poinformuję ich o wygranej.
 5. Nie będę oceniać skali odwagi – dla jednego będzie to zagadanie obcej osoby na ulicy, dla innego wyprawa w nieznane. Interesuje mnie tylko sposób, w jaki o tym opowiesz.
 6. Powodzenia!

4 komentarze

 • Anonim

  A ja wystąpilam w niedzielę na targach slubnych. Stałem na scenie i mówiłam przez mikrofon, czując się ( i podobno wyglądając) jak ryba w wodzie :))

 • Grażyna

  Dodałam młodej pokrzywy do sałatki nie tylko dla siebie ale i całej Rodzinki , niech też jedzą to „wstrętne zielsko” i będą zdrowi 🙂 Tak, u mnie w domu to wymaga odwagi 😉 Pokrzywę wyrwałam z ziemi w ogrodzie 🙂

 • Natalia Nati

  Jeśli chodzi o ten tydzień 😉Pokonałam większy dystans w pływaniu bez strachu
  Schody więcej ruchu i rehabilitacji.

 • Iwona

  Dzień dobry bardzo!
  Przejdę od razu do meritum, mianowicie w ubiegłym tygodniu :
  RZUCIŁAM PRACĘ!
  Do tej pory brakowało mi odwagi i przede wszystkim wiary w siebie.
  Po kilku dniach wizualizacji celu, pewnym krokiem udałam się do firmy gdzie oznajmiłam , że ODCHODZĘ.
  Dzisiaj nadal wizualizuję cel, ale wierzę że lepsze dopiero przede mną.
  Ściskam i pozdrawiam serdecznie!

Leave a Comment

Skip to content